ФОТО
| |

Країна неляканих податківців

n011_karik-2Читати декларації податківців – суцільне задоволення. Це не просто документи про фінансову звітність посадовців – це цілий караван історій, у яких працівники податкових їздять на чужих авто і живуть у чужих квартирах і будинках. Або міняють машини щороку. Або є прихованими латифундистами…

У переважній більшості родин податківців дружини заробляють набагато більше, ніж чоловіки, а інколи у подружжя нізвідки береться нерухомість і так само безслідно кудись зникає.

«Ні корупції!» проаналізував такі декларації податківців.

От скажімо, у Свириденка Володимира Вікторовича, начальника Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області у 2014 році згідно з декларацією була квартира площею 53, 71 кв м, а у його дружини лише земельна ділянка площею 1200 кв м.

А вже наступного року – у 2015 – він задекларував квартиру площею у 76,88 кв м і ділянку площею 1 200 кв м, натомість, його дружина вказала у власності лише квартиру площею 16,68 кв м.

Яким чином за два роки настільки кардинально змінилася у подружжя ситуація з нерухомістю – невідомо, оскільки, згідно з деклараціями вони нічого не продавали і не купували.

Валерій Богдан

Валерій Богдан

Начальник Головного управління ДФС у Київській області Богдан Валерій Сергійович два роки поспіль у деклараціях за 2014  і 2015 роки декларує лише два земельні наділи площею 1200 кв і 1022 кв м відповідно і гараж площею 19,8 кв м. Його дружина не має жодної нерухомості. Так само у родини немає власного транспорту. Де живе родина з 5 чоловік (подружжя має трьох дітей – авт.), достеменно не відомо.

Олефіренко Сергій Володимирович, начальник Херсонської ОДПІ Головного управління ДФС у Херсонській області, згідно з декларацією за 2014 рік користувався Mitsubishi ASX 2011 року випуску. Ймовірно, поїздити на автівці йому давала дружина, оскільки таке саме авто було зазначене у її власності.

А вже згідно з декларацією за 2015 рік, родина пересіла на Mitsubishi Outlander 2012 року випуску. Дружина вказала нове авто як свою власність, а податківець знову зазначив, що автомобілем він лише користується.

Жодних відомостей про придбання дружиною податківця нового авто і продаж старого  у деклараціях немає.

При цьому Сергій Олефіренко переконаний, що херсонці не повинні знати податківців в обличчя.

Ще одна деталь, якщо за 2014 рік Олефіренко вписав, що має квартиру площею 66, 9 кв м у власності, то наступного року він уже цією квартирою просто користувався.

Сергій Ковальчук

Сергій Ковальчук

Начальник Вінницької ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області Ковальчук Сергій Васильович у декларації за 2014 рік написав, що в нього з нерухомості є лише квартира площею 58 кв м. та два авто.

Натомість уже в декралації за 2015 рік у податківця відбулось значне поповнення в родині і в майні.

По-перше, в нього народилася донька. А ще він став щасливим користувачем 47, 5 кв м площі у житловому будинку загальною площею 255,6 кв м, яким володіє його дружила. Також користується квартирою площею у 56,9 кв м і гаражем площею 18,15 кв м. Ще податківець отримав у власність четверту частину квартири площею 42,1 кв м. Його дружина має ще квартиру площею 32, 9 кв м.

Двома машинами, які задекларував податківець у 2015, він лише користується, хоча ще у 2014 році він одну з цих машин вказував як власність.

Стрілецький Олексій Сергійович, начальник Васильківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області виявився латифундистом. У деклараціях за 2014 рік і за 2015 роки податківець вказав у власності 6 земельних ділянок. Ще дві ділянки по 10 соток у 2014 році мала його дружина. На двох родина має три авто.

Руслан Вандьо

Руслан Вандьо

А є дуже скромні податківці. Скажімо, Вандьо Руслан Ігоревич, заступник начальника Головного управління ДФС у Волинській області. Його родина, яка складається з 4-ох чоловік, не має власного житла.

Так, у декларації за 2015 рік зазначено, що у податківця взагалі немає нерухомості, а в його дружини є лише земельний наділ площею 2 500 кв м. Із транспорту у подружжя є лише «Москвич» 1990 року випуску, записаний на дружину. При цьому зазначено, що родина у звітному періоді продавала якесь рухоме чи нерухоме майно.

Як повідомляв «Ні корупції!“, начальник ДПІ в Обухівському районі ГУ ДФС у Київській області Євген Касьяновський їздить на чужому Мерседесі і живе в чужому будинку

Читайте також «Як живуть головні податківці Київщини».

Валентина Новицька, «Ні корупції!»

Доданий до: Блоги, Корупція на Києвщині, Україна
Теги: , , , , , , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії