Країна неляканих податківців

n011_karik-2Читати декларації податківців – суцільне задоволення. Це не просто документи про фінансову звітність посадовців - це цілий караван історій, у яких працівники податкових їздять на чужих авто і живуть у чужих квартирах і будинках. Або міняють машини щороку. Або є прихованими латифундистами...

У переважній більшості родин податківців дружини заробляють набагато більше, ніж чоловіки, а інколи у подружжя нізвідки береться нерухомість і так само безслідно кудись зникає.

«Ні корупції!» проаналізував такі декларації податківців.

От скажімо, у Свириденка Володимира Вікторовича, начальника Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області у 2014 році згідно з декларацією була квартира площею 53, 71 кв м, а у його дружини лише земельна ділянка площею 1200 кв м.

А вже наступного року – у 2015 – він задекларував квартиру площею у 76,88 кв м і ділянку площею 1 200 кв м, натомість, його дружина вказала у власності лише квартиру площею 16,68 кв м.

Яким чином за два роки настільки кардинально змінилася у подружжя ситуація з нерухомістю – невідомо, оскільки, згідно з деклараціями вони нічого не продавали і не купували.

Валерій Богдан

Валерій Богдан

Начальник Головного управління ДФС у Київській області Богдан Валерій Сергійович два роки поспіль у деклараціях за 2014  і 2015 роки декларує лише два земельні наділи площею 1200 кв і 1022 кв м відповідно і гараж площею 19,8 кв м. Його дружина не має жодної нерухомості. Так само у родини немає власного транспорту. Де живе родина з 5 чоловік (подружжя має трьох дітей – авт.), достеменно не відомо.

Олефіренко Сергій Володимирович, начальник Херсонської ОДПІ Головного управління ДФС у Херсонській області, згідно з декларацією за 2014 рік користувався Mitsubishi ASX 2011 року випуску. Ймовірно, поїздити на автівці йому давала дружина, оскільки таке саме авто було зазначене у її власності.

А вже згідно з декларацією за 2015 рік, родина пересіла на Mitsubishi Outlander 2012 року випуску. Дружина вказала нове авто як свою власність, а податківець знову зазначив, що автомобілем він лише користується.

Жодних відомостей про придбання дружиною податківця нового авто і продаж старого  у деклараціях немає.

При цьому Сергій Олефіренко переконаний, що херсонці не повинні знати податківців в обличчя.

Ще одна деталь, якщо за 2014 рік Олефіренко вписав, що має квартиру площею 66, 9 кв м у власності, то наступного року він уже цією квартирою просто користувався.

Сергій Ковальчук

Сергій Ковальчук

Начальник Вінницької ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області Ковальчук Сергій Васильович у декларації за 2014 рік написав, що в нього з нерухомості є лише квартира площею 58 кв м. та два авто.

Натомість уже в декралації за 2015 рік у податківця відбулось значне поповнення в родині і в майні.

По-перше, в нього народилася донька. А ще він став щасливим користувачем 47, 5 кв м площі у житловому будинку загальною площею 255,6 кв м, яким володіє його дружила. Також користується квартирою площею у 56,9 кв м і гаражем площею 18,15 кв м. Ще податківець отримав у власність четверту частину квартири площею 42,1 кв м. Його дружина має ще квартиру площею 32, 9 кв м.

Двома машинами, які задекларував податківець у 2015, він лише користується, хоча ще у 2014 році він одну з цих машин вказував як власність.

Стрілецький Олексій Сергійович, начальник Васильківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області виявився латифундистом. У деклараціях за 2014 рік і за 2015 роки податківець вказав у власності 6 земельних ділянок. Ще дві ділянки по 10 соток у 2014 році мала його дружина. На двох родина має три авто.

Руслан Вандьо

Руслан Вандьо

А є дуже скромні податківці. Скажімо, Вандьо Руслан Ігоревич, заступник начальника Головного управління ДФС у Волинській області. Його родина, яка складається з 4-ох чоловік, не має власного житла.

Так, у декларації за 2015 рік зазначено, що у податківця взагалі немає нерухомості, а в його дружини є лише земельний наділ площею 2 500 кв м. Із транспорту у подружжя є лише «Москвич» 1990 року випуску, записаний на дружину. При цьому зазначено, що родина у звітному періоді продавала якесь рухоме чи нерухоме майно.

Як повідомляв «Ні корупції!", начальник ДПІ в Обухівському районі ГУ ДФС у Київській області Євген Касьяновський їздить на чужому Мерседесі і живе в чужому будинку

Читайте також «Як живуть головні податківці Київщини».

Валентина Новицька, «Ні корупції!»