Частина осіб зі списків «чорної бухгалтерії» ПР встановлена – Ситник

Пачки долларов

Пачки долларов

Матеріали так званої «чорної бухгалтерії» Партії регіонів оцифровані, відбувається графологічна експертиза почерку.

Про це під час ефіру на «5» каналі розповів директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник, повідомляють у НАБУ.

За його словами, наразі на основі матеріалів даного кримінального провадження сформований оцифрований реєстр інформації.

«Частина осіб з числа згаданих у списках, наданих НАБУ В.Трепаком та С.Лещенком, встановлена, тривають допити. Інші особи встановлюються», - заявив А.Ситник.

Директор Бюро повідомив, що наразі продовжується збір зразків почерку осіб, згаданих у списках, триває графологічна експертиза, встановлюються витрати, біля яких стоїть підпис конкретної особи. Водночас А.Ситник зазначив, що ніхто з осіб, які заявляли про підроблення їхніх підписів у списках так званої «чорної бухгалтерії» Партії регіонів, так і не прийшов до НАБУ добровільно надати зразки свого почерку детективам.

«Не прийшли довести свою непричетність навіть ті, хто з трибуни парламенту кричав, що їхні прізвища у списках несправжні», – підкреслив директор Бюро.

Нагадаємо, що 30 травня НАБУ розпочало розслідування на підставі заяви В. Трепака. Відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено детективами Бюро за попередньою правовою кваліфікацією за ч.4 ст.369 Кримінального кодексу України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі).

Раніше директор Бюро пропонував особам, згаданим у списках, добровільно надати зразки свого почерку.

Як повідомляв «Ні корупції!», депутат Верховної Ради від «Блоку Петра Порошенка» Сергій Лещенко та головна редакторка видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва-Боровик опублікували частину документів з «чорної бухгалтерії» Партії регіонів, які він отримав від анонімного джерела.

Раніше, 27 травня, екс-начальник Головного управління «К» СБУ генерал Віктор Трепак передав більшу частину «чорної бухгалтерії» в Національне антикорупційне бюро. За його заявою порушено кримінальну справу за статтею 369 ККУ — «пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі».