ФОТО
| |

Відкрито свідчити про хабарників готові майже половина українців

1 (1)

Неурядова організація Transparency International Україна презентувала результати кампанії «Вони б не мовчали».

За даними організації, 45 відсотків населення України готові відкрито свідчити про факти корупції, повідомляє «Укрінформ».

«Ще в листопаді тільки 13 відсотків українців декларували про готовність повідомити про корупцію до правоохоронних органів, зараз соціальні опитування показали, що 45 відсотків українців готові повідомити про корупцію, але лише 2 відсотки дійсно повідомляють про хабарництво»,- розповів аналітик ТІ Олександр Калітенко.

Він також заявив, що країні ще «не вистачає законодавчого оформлення викривачів корупції».
Присутня на прес-конференції екс-волонтер Червоного Хреста Ганна Бурдиляк заявила про факти хабарництва саме в цій організації.

«Гуманітарну допомогу просто продають. Національний комітет прикриває всі організації (Червоного Хреста – ред.), товари по Україні реалізують і досі. Після того, як ми про це заявили, нас просто виключили з цієї організації»,- стверджує вона.

Бурдиляк розповіла, що волонтери написали заяви до різних відомств і міністерств, зокрема СБУ та Міністерства охорони здоров’я.

Transparency International – це неурядова організація, що має на меті обмежити збільшення рівня корупції в Україні шляхом сприяння прозорості, підзвітності і доброчесності публічної влади і громадянського суспільства.

Як повідомляв «Ні корупції!», побутова корупція не відома лише 4% українців.

Так, лише 4 % українців, що взяли участь в онлайн-опитуванні, стверджують, що не зустрічаються із побутовою корупцією в повсякденному житті. Натомість, понад 80% стверджують, що побутова корупція є одним із елементів їхнього життя, з них третина на питання «Чи зустрічаєтеся Ви з корупцією у повсякденному житті» дала категорично стверджувальну відповідь.

Онлайн-опитування проводилося з 22 грудня по 24 січня у рамках проекту «Я не дякую хабарем». У ньому взяли участь 82 респонденти з різних регіонів України.

Читайте також «Українська корупція стала одним із чорних брендів України у світі».

Доданий до: Корупція в Києві, Корупція в цифрах, Новини, Україна
Теги: , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії