Відкрито свідчити про хабарників готові майже половина українців

1 (1)

Неурядова організація Transparency International Україна презентувала результати кампанії «Вони б не мовчали».

За даними організації, 45 відсотків населення України готові відкрито свідчити про факти корупції, повідомляє «Укрінформ».

«Ще в листопаді тільки 13 відсотків українців декларували про готовність повідомити про корупцію до правоохоронних органів, зараз соціальні опитування показали, що 45 відсотків українців готові повідомити про корупцію, але лише 2 відсотки дійсно повідомляють про хабарництво»,- розповів аналітик ТІ Олександр Калітенко.

Він також заявив, що країні ще «не вистачає законодавчого оформлення викривачів корупції».
Присутня на прес-конференції екс-волонтер Червоного Хреста Ганна Бурдиляк заявила про факти хабарництва саме в цій організації.

«Гуманітарну допомогу просто продають. Національний комітет прикриває всі організації (Червоного Хреста - ред.), товари по Україні реалізують і досі. Після того, як ми про це заявили, нас просто виключили з цієї організації»,- стверджує вона.

Бурдиляк розповіла, що волонтери написали заяви до різних відомств і міністерств, зокрема СБУ та Міністерства охорони здоров'я.

Transparency International - це неурядова організація, що має на меті обмежити збільшення рівня корупції в Україні шляхом сприяння прозорості, підзвітності і доброчесності публічної влади і громадянського суспільства.

Як повідомляв «Ні корупції!», побутова корупція не відома лише 4% українців.

Так, лише 4 % українців, що взяли участь в онлайн-опитуванні, стверджують, що не зустрічаються із побутовою корупцією в повсякденному житті. Натомість, понад 80% стверджують, що побутова корупція є одним із елементів їхнього життя, з них третина на питання «Чи зустрічаєтеся Ви з корупцією у повсякденному житті» дала категорично стверджувальну відповідь.

Онлайн-опитування проводилося з 22 грудня по 24 січня у рамках проекту «Я не дякую хабарем». У ньому взяли участь 82 респонденти з різних регіонів України.

Читайте також «Українська корупція стала одним із чорних брендів України у світі».