Васильківська влада не має претензій до «БРСМ-Нафти» після торішньої пожежі

150612113308_kiev_oil_storage_fire_624x351_reuters

Комісія з питань регламенту Київської обласної ради розгляне питання стягнення з «БРСМ-Нафта» збитків, завданих внаслідок масштабної пожежі в червні 2015 року.

Про це йдеться на сайті Київської обласної ради (КОР).

Дане питання розглянуть члени Постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, законності, правопорядку, взаємодії з правоохоронними органами та боротьби з корупцією на своєму засіданні 24 червня 2016 року за ініціативи секретаря комісії Івана Ступака.

За інформацією депутата, на даний час органами державної влади та місцевого самоврядування, територіальними громадами Васильківського району Київської області в судових інстанціях не ведеться претензійна робота, направлена на стягнення завданих збитків з винуватців пожежі, що сталася минулого року.

«Мешканцями навколишній сіл, що найбільше постраждали від пожежі, до Обухівського районного суду подано 570 позовних заяв на відшкодування лише моральних збитків на загальну суму понад 400 мільйонів гривень. У той же час, місцевими органами влади Васильківського району та територіальними громадами в судових інстанціях захист інтересів громадян не ведеться», - зазначив Іван Ступак у своєму письмовому зверненні.

Тож, 24 червня депутати КОР розглянуть дане питання під час засідання Постійної комісії з питань регламенту.

365736064

До участі в засіданні комісії запрошено представників Васильківської райдержадміністрації, Путрівської сільської ради, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Головного управління ДСНС України в Київській області, Департаменту з питань цивільного захисту населення та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Київської облдержадміністрації, Прокуратури Київської області, Головного слідчого управління Національної поліції України, Державної фіскальної служби України на інших.

D594596A-A377-4DC7-9FB8-BED6FAD2292B_mw1024_s_n

Як повідомляв «Ні корупції!», після пожежі  мер Василькова Сергій Сабов виписав собі премію у розмірі 85% від заробітної плати. А спеціаліст із надзвичайних ситуацій, який не упередив пожежу на нафтобазі БРСМ, після титанічної роботи з гасіння пожежі отримав премію в розмірі 70% від зарплати.

За інформацією «ТСН.Тиждень», головна причина пожежі на нафтобазі «БРСМ» не вогонь, а корупція. «БитРемСтройМатеріали» або «БРСМ» – це акціонерне товариство, створене у 2000 році. Його пов'язують з екс-міністром палива та енергетики Едуардом Ставицьким. Компанія «БРСМ», яка тільки за 2011 рік виручила 3 млрд грн, за часів Януковича була «священою коровою». Ніхто не мав права й близько підійти з перевірками.

Читайте також «Чому ДСНС не спромоглося вчасно ліквідувати пожежу на БРСМ».