Тільки у ВАСУ – 100 справ екс-поліцейських, які оскаржують атестацію

732264Вищий адміністративний суд розглядає близько 100 справ про відновлення на посаді екс-поліцейських, які не пройшли переатестацію.

Про це на брифінгу сказав глава суду Олександр Нечитайло, передає «Українська правда».

«У нас близько 100 справ», – повідомив Нечитайло.

За його словами, в адмінсудах нижчих інстанцій тільки в Києві знаходиться на розгляді понад 500 позовів екс-поліцейських.

Нечитайло зазначив, що Вищий адмінсуд зробив наукове узагальнення, згідно з яким закон «Про Національну поліцію» визнано недосконалим.

«Ці атестації проводяться всупереч законодавству», – заявив заступник голови суду Михайло Смокович.

Він висловив здивування, що Верховна Рада досі не внесла зміни в закон «Про Національну поліцію» і не узаконила переатестацію поліцейських.

Раніше глава Окружного адміністративного суду Києва Павло Вовк також висловив думку, що атестація поліцейських після їх прийняття на службу не відповідає закону.

Більше третини керівного складу поліції в 5 областях не пройшли переатестацію.

Глава Нацполіції України Хатія Деканоідзе заявляла, що реформу поліції можуть звести нанівець рішення судів про поновлення на роботі співробітників МВС, які не пройшли переатестацію.

Як повідомляв «Ні корупції!", активісти трьох громадських організацій «Автомайдан», «Комбат.ua» та «Народний тил» заявили про вихід з процесу переатестації у Національній поліції та зняття з себе відповідальності за його подальший перебіг, бо він «перетворюється на показуху».

За їхніми словами, недоліки процесу переатестації виявили одразу після його початку, про що було повідомлено відповідні органи. Після завершення переатестації у п’яти регіонах відбулася перерва, під час якої мали усунути указані недоліки.

«Серед недоліків – заочна форма переатестації та невелика кількість часу на цей процес… Паузу взяли на понад місяць, але після того, як атестація поновилася, ми побачили, що контроль над процесом взяли представники МВС та «старої гвардії», – повідомили активісти.

Читайте також «Деканоідзе буде «воювати» з Мамкою до кінця».