Стусани як аргумент на користь побудови курників на Чигиринщині

Тетяна Мартинова, член ГО «Народна рада Чигиринщини»

Ніна Мартиновська, депутат Рацівської сільради. Архівне фото

У четвер 23 червня у центрі села Рацеве Чигиринського району на Черкащині побили Ніну Мартиновську, депутата Рацівської сільської ради, члена ГО «Народна рада Чигиринщини». Про це повідомило місцеве видання «Дзвін».

На думку активістів, жінка постраждала через те, що агітує проти будівництва ПрАТ “Миронівський хлібопродукт” (бренд "Наша ряба") курників на території свого села.

«Це не той інвестор який має прийти на територію Чигиринщини. Це екологічно чиста зона. Нам привозять сюди курники, які не є екологічно чистим підприємством. Це матиме великий вплив на здоров’я людей, екологічно це небезпечне підприємство. Про це ніхто не говорить, говорять про робочі місця. Коли поставлять тут цю мегафабрику, тут не один і три, це за сто курників перешкалює, то це буде катастрофа. Уже, потихесеньку люди начинають розуміть, шо це таке. Люди спілкуються з рідними, знайомими з інших районів області, які вже мають у своїх селах курники», – розповідає Ніна Мартиновська, депутат Рацівської сільської ради, член ГО «Народна рада Чигиринщини».

cherk-racevo-kury019

Люди влаштовують акції, пишуть звернення до компетентних органів та посадових осіб. Більшості громадян ціною власного спокою та здоров’я вдається відстояти свої позиції. Як повідомляв "Ні корупції!", у грудні минулого року Василя Ткаченка, голову Яснозірської сільради, на Черкащині, побили у його власному кабінеті у робочий час посеред білого дня. У сільського голови діагностували зламаний ніс, струс мозку, численні гематоми. Сільський голова назвав той інцидент розправою за його активну участь у організації спротиву громади проти будівництва курників.

cherk-racevo-kury18

Тетяна Тимочко

Тетяна Тимочко, голова Екологічної ліги України

Це вже другий напад на Ніну Мартиновську протягом півроку. Зараз побита активістка перебуває у Чигиринській райлікарні.

Як повідомляє «Дзвін», у понеділок  для участі у  мітингу протесту проти бездіяльності поліції та влади по захисту конституційних прав громадян до Чигирина прибуває голова Екологічної ліги України Тетяна Тимочко та громадські організації з різних областей України. На зібранні має бути оприлюднена експертна оцінка  впливу на довкілля таких масштабних птахофабрик.

Як ми вже писали, на території Чигиринщини ДП «Перемога Нова», яка входить до компанії “Миронівський хлібопродукт” ("Наша ряба") Юрія Косюка, наближеного до президента Порошенка,  запланувала звести понад 100 курників на 2 мільйони голів птиці.

Були у планах цього інвестора й інші райони. Втім, громада там сказала своє рішуче «Ні!». Тому єдиною надією ДП «Перемога Нова» залишилася Чигиринщина.

Громада села Рацево сказала своє рішуче «Ні!» курникам

Громада села Рацево сказала своє рішуче «Ні!» курникам

Нещодавні події у селі довели, що ні селяни Рацевого, ні непроханий інвестор поступатися не збираються.

cherk-racevo-kury11