«Укртепло» стверджує, що багато платити на Черкащині – це правильно

portfolio_pic17Група компаній «Укртепло» наполягає на обгрунтованості високих тарифів і не погоджується з експертною думкою про те, що тарифи на тепло на Черкащині завищені.

Відповідний офіційний коментар групи компаній «Укртепло» отримав «Ні корупції!» у відповідь на свою публікацію «Дмитро Виноградов: тарифи на тепло на Черкащині необґрунтовано завищені".

«Коментар експерта щодо діяльності нашої компанії, оприлюднений на сторінках вашого видання, не має жодного відношення до реальної ситуації на ринку виробництва теплової енергії. Більше того, він містить ряд серйозних помилок та перекручувань фактів. Складається враження, що робиться це навмисно, з метою введення споживачів в оману і створення умов, за яких на традиційні монополісти, компанії теплокомуненерго, зможуть витіснити своїх конкурентів і відновити сірі схеми роботи», - заявили в «Укртеплі» і попросили пояснити ситуацію зі свого боку.

«Отже, по-перше, всі котельні, які бере в оренду «Укртепло», модернізуються за кошти компанії. Місцева влада не витрачає на це жодної копійки. Ми самостійно встановлюємо сучасні котли, які працюють на місцевих видах палива (біопаливі), а не на імпортному газі, проводимо всі необхідні підготовчі роботи для того, щоб забезпечити наших споживачів якісними послугами протягом всього опалювального сезону. В середньому, в модернізацію кожної котельні «Укртепло» інвестує від 1 млн. грн до 3 млн. грн. Більше того, ми б інвестували і в модернізацію тепломереж, якби для цього були створені умови і прийняті відповідні рішення органів влади. На жаль, це питання постійно відкладається. Через це в першу чергу страждають споживачі, оскільки зношеність тепломереж складає 50-70%, систематично виникають аварії та інші позаштатні ситуації. Попри це, ми щороку платимо комунальним підприємствам, на балансі яких знаходяться теплові мережі, близько 1,7-2 млн. грн. Лише тому, що вони монополісти. При цьому стан мереж не покращується, навпаки, з кожним роком погіршується.

По-друге, щодо тарифів. Тариф місцевих теплокомуненерго у 2014 році складав близько 1 570 грн. за 1 Гкал. Наші послуги обходилися дешевше – ми одразу знизили тариф на 10% і не переглядали його протягом двох опалювальних сезонів, лише в березні 2016 року відбулося певне коригування, у зв’язку з інфляцією та іншими економічними чинниками. Завдяки цій різниці районний бюджет економив щонайменше 1,5-2 млн. грн. щороку.

Якщо додати, що за домовленістю із місцевою владою наша компанія перейшла на єдиний податок 4% з обороту (цей податок залишається в місцевому бюджеті, тоді як до цього теплокомуненерго були на загальній системі оподаткуванні і такий податок в місцевий бюджет на сплачували), вийде що за два роки роботи ми зекономили для району 3-4 млн. грн. і сплатили податків ще на суму близько 1 млн. грн.
Це окрім того, що «Укртепло» для виробництва тепла використовує місцеві види палива (дрова, торф) і, таким чином, створює додаткові робочі місця, пов’язані із постачанням такого палива.

По-третє, щодо встановлення тарифів НКРЕКП. Сама процедура видача ліцензії на виробництво теплової енергії та затвердження тарифів НКРЕКП є недосконалою і досить хаотичною. Особливо що стосується тих компаній, які працюють на відновлюваних джерелах енергії. Це консолідована позиція більшості учасників ринку та профільних асоціацій. Зокрема, Біоенергетичної асоціації України, за розрахунками якої середньозважений тариф на виробництво теплової енергії з відновлюваних джерел не може складати менше, ніж 1 278 грн./Гкал без ПДВ. Внаслідок цього неодноразово піднімалося питання про ліквідацію дискримінаційних бар’єрів, які існують по відношенню до компаній, що працюють на відновлюваних джерелах енергії. Результатом цієї роботи стала розробка законопроекту 4334, яким передбачається передача органам місцевого самоврядування права встановлювати тариф на теплову енергію на рівні 90% від діючого тарифу на тепло з газу для бюджетних установ та населення. Наразі цей законопроект зареєстровано в парламенті і схвалено до розгляду профільним ВРУ.

З огляду на ці обставини, встановлені НКРЕКП тарифи дуже часто є економічно необґрунтованими і заниженими для тих компаній, які працюють на відновлюваних джерелах і створюють реальну конкуренцію монополістам і тим, хто звик за допомогою різних тіньових схем заробляти на закупівлях мазуту, вугілля та інших видів палива», - йдеться в офіційному коментарі прес-служби групи компаній «Укртепло».