ФОТО
| |

Затримано одесита за підозрою у співучасті у заволодінні Пшонкою майже 70 мільйонів

227734_defaultДепартаментом спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України спільно з оперативним підрозділом ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві затримано мешканця міста Одеси, який підозрюється у співучасті у заволодінні колишнім Генеральним прокурором України державними грошовими коштами у розмірі понад 69 млн грн, призначеними для ремонту будівель Генеральної прокуратури України.

Про це повідомляє Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Затриманого повідомлено про підозру у вчиненні низки злочинів, у тому числі особливо тяжких, зокрема, у пособництві заволодінню службовою особою, яка займала особливо відповідальне становище, грошовими коштами в особливо великих розмірах, у відмиванні доходів, одержаних злочинним шляхом, в особливо великому розмірі, а також в організації фіктивного підприємництва.

До суду внесено клопотання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Проведено обшуки у місті Одесі за місцем проживання підозрюваного та у офісних приміщеннях, у яких розташовувався організований ним «конвертаційний центр».

Досудове розслідування у даному провадженні триває.

Як повідомила «Українська правда» з посиланням на начальника департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк, затриманий – син екс-депутата Верховної Ради Юрія Крука Борис.
Юрій Крук був депутатом Ради 7-го скликання від групи «Економічний розвиток».

Віктор Пшонка втік із Києва 22 лютого 2014 року. За останніми даними, він перебуває в Росії.

Йому інкримінують заволодіння упродовж 2010-2014 років бюджетними коштами в особливо великих розмірах, виділеними на зведення нової будівлі ГПУ.

Також Пшонку підозрюють в організації умисних вбивств під на Майдані у Києві у період з листопада по лютий 2013-2014 року (ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу); зловживання владою або службовим становищем (ч. 2 ст. 364); прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою (частиною 4 статті 368); зловживання впливом (ч. 3 ст. 369-2).

Доданий до: Корупція в Одесі, Новини, Україна
Теги: , , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії