Затримано одесита за підозрою у співучасті у заволодінні Пшонкою майже 70 мільйонів

227734_defaultДепартаментом спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України спільно з оперативним підрозділом ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві затримано мешканця міста Одеси, який підозрюється у співучасті у заволодінні колишнім Генеральним прокурором України державними грошовими коштами у розмірі понад 69 млн грн, призначеними для ремонту будівель Генеральної прокуратури України.

Про це повідомляє Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Затриманого повідомлено про підозру у вчиненні низки злочинів, у тому числі особливо тяжких, зокрема, у пособництві заволодінню службовою особою, яка займала особливо відповідальне становище, грошовими коштами в особливо великих розмірах, у відмиванні доходів, одержаних злочинним шляхом, в особливо великому розмірі, а також в організації фіктивного підприємництва.

До суду внесено клопотання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Проведено обшуки у місті Одесі за місцем проживання підозрюваного та у офісних приміщеннях, у яких розташовувався організований ним «конвертаційний центр».

Досудове розслідування у даному провадженні триває.

Як повідомила «Українська правда» з посиланням на начальника департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк, затриманий - син екс-депутата Верховної Ради Юрія Крука Борис.
Юрій Крук був депутатом Ради 7-го скликання від групи «Економічний розвиток».

Віктор Пшонка втік із Києва 22 лютого 2014 року. За останніми даними, він перебуває в Росії.

Йому інкримінують заволодіння упродовж 2010-2014 років бюджетними коштами в особливо великих розмірах, виділеними на зведення нової будівлі ГПУ.

Також Пшонку підозрюють в організації умисних вбивств під на Майдані у Києві у період з листопада по лютий 2013-2014 року (ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу); зловживання владою або службовим становищем (ч. 2 ст. 364); прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою (частиною 4 статті 368); зловживання впливом (ч. 3 ст. 369-2).