ФОТО
| |

Три гуртожитки у Вишневому повернули з незаконної приватизації

193405Прокуратура Київщини захистила права 3 тисяч мешканців гуртожитків у м. Вишневе. Судом задоволено позов прокурорів Києво-Святошинської місцевої прокуратури та скасовано суб’єктам господарювання право власності на три гуртожитки, розташовані у Вишневому.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Київської області.

Установлено, що гуртожитки, в яких проживає 3 тисячі людей, були приватизовані у незаконний спосіб спритним підприємцем. Після незаконного роздержавлення новий власник гуртожитків шляхом погрози виселенням людей з кімнат зобов’язав сплачувати за житло за своїми власними тарифами.

Задля встановлення справедливості у цій справі прокурорами було проведено значний обсяг роботи, а саме зібрано матеріали з часів будівництва гуртожитків із 1963 року.

Нині права мешканців гуртожитків поновлено, відтак вони можуть у законний спосіб приватизувати свої кімнати у гуртожитках.

Як повідомляв «ТСН», мешканці трьох гуртожитків у Вишневому з минулого року судилися за право приватизувати своє житло.

У 90-х після ліквідації підприємства, якому належали приміщення, його директор оформив право власності. Відтоді мешканці гуртожитків платили за свої кімнати, як за оренду квартири у столиці.

У квітні цього року Верховна Рада України ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект №1076 щодо удосконалення окремих положень передачі гуртожитків у власність територіальних громад і забезпечення реалізації житлових прав законними мешканцями гуртожитків.

Відповідно до цього документа мешканці гуртожитків можуть приватизувати своє житло.

Доданий до: Корупція на Києвщині, Новини, Україна
Теги: , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії