Три гуртожитки у Вишневому повернули з незаконної приватизації

193405Прокуратура Київщини захистила права 3 тисяч мешканців гуртожитків у м. Вишневе. Судом задоволено позов прокурорів Києво-Святошинської місцевої прокуратури та скасовано суб'єктам господарювання право власності на три гуртожитки, розташовані у Вишневому.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Київської області.

Установлено, що гуртожитки, в яких проживає 3 тисячі людей, були приватизовані у незаконний спосіб спритним підприємцем. Після незаконного роздержавлення новий власник гуртожитків шляхом погрози виселенням людей з кімнат зобов’язав сплачувати за житло за своїми власними тарифами.

Задля встановлення справедливості у цій справі прокурорами було проведено значний обсяг роботи, а саме зібрано матеріали з часів будівництва гуртожитків із 1963 року.

Нині права мешканців гуртожитків поновлено, відтак вони можуть у законний спосіб приватизувати свої кімнати у гуртожитках.

Як повідомляв «ТСН», мешканці трьох гуртожитків у Вишневому з минулого року судилися за право приватизувати своє житло.

У 90-х після ліквідації підприємства, якому належали приміщення, його директор оформив право власності. Відтоді мешканці гуртожитків платили за свої кімнати, як за оренду квартири у столиці.

У квітні цього року Верховна Рада України ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект №1076 щодо удосконалення окремих положень передачі гуртожитків у власність територіальних громад і забезпечення реалізації житлових прав законними мешканцями гуртожитків.

Відповідно до цього документа мешканці гуртожитків можуть приватизувати своє житло.