На хабарі в 3 тисячі доларів попався працівник ДФС на Одещині

Як повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України, правоохоронці спільно з робітниками СБУ та Головним управлінням внутрішньої безпеки ДФС України затримали начальника одного з відділів Державної фіскальної служби України в Одеській області під час отримання хабара.

original

Фото з сайту ГПУ

Зокрема, чиновник вимагав і отримав неправомірну вигоду від представника суб’єкта господарювання в розмірі майже 115 тисяч гривень за закриття кримінальних проваджень та  неперешкоджання діяльності підприємства.

Зловмисника було затримано, коли він одержував другу частину неправомірної вигоди в розмірі 3 тисяч доларів США, за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України (одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище, за попередньою змовою групою осіб, поєднане з вимаганням). До того моменту працівник ДФС вже отримав 1600 доларів США.

Наразі тривають слідчі та пошукові дії, щоб встановити всі обставини правопорушення. Запобіжний захід затриманому посадовцю ще не обрано. Досудове розслідування триває.

Якщо вину чиновника буде доведено, йому загрожує позбавлення волі терміном до 10 років.

Затримання чиновників на хабарі – часте явище в Україні. Як повідомляв «Ні корупції», нещодавно в Одесі було затримано працівницю Державної податкової інспекції, яка вимагала від представника компанії з іноземним капіталом щомісячну «оплату» за її послуги в розмірі 500 доларів США.