ГПУ провела 13 обшуків у справі Держінвестпроекту за часів Януковича

kaskivГоловним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України спільно з Департаментом процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих центрального апарату Генеральної прокуратури України у кримінальному проваджені стосовно посадових осіб Держінвестпроекту України за фактом розтрати коштів Державного бюджету у сумі майже 7,5 млн грн за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України, проведено 13 обшуків у колишніх керівників та інших службових осіб Держінвестпроекту України та пов’язаних із ними осіб, причетних до вчинення вказаних кримінальних правопорушень.

Про це повідомляє Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Під час обшуків слідчими вилучено комп’ютерну техніку, документи, електронні носії, в яких наявна інформація щодо розтрати грошових коштів службовими особами Держінвестпроекту України та керівниками фіктивних підприємств, на рахунки яких безпідставно перераховувались кошти Державного бюджету, фінансово-господарську документацію, печатки фіктивних підприємств, у томі числі тих, які ліквідовано, а також грошові кошти в сумі понад 500 тис грн.

Печерським районним судом м. Києва винесено ухвалу про надання дозволу на затримання підозрюваного В. Каськіва з метою його приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. На підставі ухвали Печерського районного суду м. Києва на майно підозрюваного накладено арешт. Досудове розслідування триває.

Як повідомляв «Ні корупції!», колишнього керівника Нацагентства інвестицій Владислава Каськіва оголошено в розшук. За словами міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, йому повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України (а саме: заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах, групою осіб та службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, що спричинило тяжкі наслідки).

«Каськів оголошений в розшук. Департаментом захисту економіки, спільно з Генпрокуратурою, розслідуваний і доведений для розгляду в суді один з багатьох протиправних епізодів діяльності екс-глави Держагентства з інвестицій та управління нацпроектами часів Януковича – Владислава Каськіва.

Мова йде про розкрадання державних коштів в 2012-2013 роках – 7 500 000 гривень за укладеним Каськівим договором про надання рекламних послуг з ТОВ “Глорія”, як виявилося, фіктивних.

Рішенням суду Каськів, який тривалий час переховується за кордоном, оголошений в розшук, на його майно накладено арешт.

У розслідуванні знаходиться ще кілька епізодів на значно більші суми розкрадань державних коштів», – пояснив Аваков.

Читайте також «Від революції до розшуку: Чим знаменитий Владислав Каськів».