Будинок авіаконструктора Сікорського повернуто державі

12190986_10153732686279510_7188875659416194528_n

Завдяки втручанню органів військової прокуратури повернуто до державної власності будинок родини відомого авіаконструктора Ігоря Сікорського, де він сконструював свій перший гвинтокрил.

Про це повідомляє Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Цей об’єкт нерухомості, що розташований по вул. Ярославів Вал 15-Б, у м. Києві, ще у 2000 році був переданий державним підприємством Міністерства оборони України в оренду Міжнародному благодійному фонду «Музей історії повітроплавання і авіації ім. Сікорського».

Метою укладання вказаного договору було розміщення у вказаному будинку музею та забезпечення його функціонування.

Однак, упродовж 15 років орендатором не проведено жодних будівельних робіт, орендоване майно утримувалось з порушенням санітарних норм та правил пожежної безпеки, що призвело до аварійного стану будівлі.

У зв’язку з цим військовою прокуратурою Київського гарнізону ініційовано розірвання зазначеного договору оренди в судовому порядку.

21.06.2016, після перегляду в апеляційному порядку, набрало законної сили рішення господарського суду м. Києва від 11.12.2015 яким задоволено позовні вимоги військової прокуратури та розірвано договір оренди зазначеного нежитлового приміщення.

Таким чином органами військової прокуратури вжито вичерпних заходів щодо витребування з незаконного володіння зазначеної будівлі, яка попри незадовільний стан має велику історичну цінність для нашої держави.

thumb.php_

Зазначимо, що торік Василь Гацко на своїй сторінці у Фейсбук повідомляв, що у центрі Києва повільно знищують легендарний будинок Сікорського.

«Будинок, де народився і виріс Ігор Сікорський... В підвалі цього будинку була облаштована імпровізована аеродинамічна лабораторія. Тут задумувалися перші літаки видатного авіаконструктора. І саме тут народилася мрія українського розробника про вертикальний зліт, яку він здійснив вже в США.
Гвинтокрили його компанії і досі в парку американських президентів.

Втім, у Києві його будинок розвалюється. Вкрали навіть пам'ятну дошку. Українські аеропорти досьогодні не названі Його ім'ям.

Не вміємо ми вшановувати геніальність українців. Так само, як не вміємо і заробляти на цьому.
Будівля зараз належить Міноборони. І як не надати ій належної уваги, то замість музею Сікорському на Ярославому Валу 15-б виросте ще одна свічка».

Читайте також «Усадьба Сикорских погибает: с этой властью диалог невозможен».