ФОТО
| |

У Запоріжжі ветерани війни на Донбасі не можуть отримати землю

accad2a090c040a9745154e8f13eedb7Понад 2 роки ветерани війни на Донбасі не можуть реалізувати у Запоріжжі право на отримання земельної ділянки. У міськраді утворився довжелезний список із відповідних заяв. Для видачі землі наразі немає юридичних підстав, стверджують місцеві чиновники. «Складається враження, що ми тут, як кістка в горлі, усім чиновникам», – коментують ситуацію ветерани, інформує «Радіо Свобода».

Запоріжець, ветеран війни на Донбасі Сергій Крутій був одним із оборонців Донецького аеропорту. Нагороджений орденом «За мужність». Повернувшись до Запоріжжя, уклав контракт та служить у роті охорони при місцевому військкоматі. Показує житло, що винаймає з родиною. У сім’ї бійця двоє дітей – хлопчики 9 та 11 років.

«Двокімнатна квартира. Це наша так би мовити спальня з дружиною. Ремонт, авжеж, бажає кращого. Прикрасили дитячими малюнками. Мебель теж не купуємо сто років. Одружені ми 11 років: кожні 3-4 роки переїзд», – каже боєць.

Після демобілізації боєць намагався скористатися своїми пільгами як ветеран – стати на квартирний облік за місцем проживання чи отримати землю під забудову в місті. Та, каже – безрезультатно.

«Казали, що у нас «афганці» по 20 років у черзі на житло стоять. «Ми навіть не будемо приймати документи – це зайва робота». Показали папери афганців. «Вами ніхто займатися не буде». На землю теж подавав – також прийшов такий самий лист-відмова. Сказали, що під забудову в межах міста землі немає», – каже ветеран.

Насправді земля є, і навіть у центрі міста, зауважують ветерани бойових дій на сході України. За 20 хвилинах від міської ради на бульварі Гвардейському є занедбана територія ліквідованої військової частини. Депутат Запорізької міськради і теж учасник війни на Донбасі В’ячеслав Зайцев каже: все це – земля міста, і пропонує побудувати на ній багатоповерхівки для бійців та родин загиблих.

«З 50-х років до 2003 року існувала частина ПВО – її функція прикриття греблі та заводів з повітря. Це одна з будівель. Це штаб, там казарми. Все по документам, які я знайшов належить запорізькій міськраді. Але є така дія закону всі, кому належать будівлі мають першочергове право на цю землю», – каже боєць.

З ініціативи ветерана міськрада звернулася до Міноборони з пропозицією передати зруйновані військові будівлі на баланс міста, щоб розпоряджатися цією землею мала змогу громада.

У керівництві міста запевняють, що готові вже сьогодні виділити землю ветеранам війни на Донбасі. Та є юридичні перепони – каже перший заступник міського голови Сергій Мішок. Попередній генплан міста, розроблений 2004 року, застарів вже через 2 роки після появи. А без цього документа неможливо відвести земельні ділянки.

«Ми сьогодні не маємо право виділяти будь-якої земельної ділянки – це стосується не виключно воїнів АТО, а і всіх будь-яких громадян – без генерального плану міста. Відповідно зараз відбуваються зміни до генерального плану», – каже посадовець.

Керівництво міста обіцяє: зарезервувати близько 80 гектарів землі для бійців, а роботи з розробки Генплану завершити до кінця року. Втім, Сергій Крутій має сумніви щодо швидкого розв’язання проблемного для нього і його побратимів питання.

«Складається враження, що ми зайві тут, як кістка в горлі, усім чиновникам і всім іншим. Хоча, коли нас збирали, нагороджували, нам всі аплодували , та мені здається, що все це награно», – каже боєць.

На сьогодні понад 900 учасників бойових дій на Донбасі виявили бажання отримати земельну ділянку під забудову у Запоріжжі.

За інформацією Держгеокадастру, за тиждень з 10 до 17 червня 2016 року прийнято 2 578 рішень про виділення земельних ділянок учасникам АТО та родинам загиблих воїнів, у тому числі головними управліннями Держгеокадастру в областях – 1 574. Найбільше рішень про передачу земельних ділянок із земель сільськогосподарського призначення державної власності прийнято головними управліннями Держгеокадастру у Рівненській – 236, Хмельницькій – 169, Сумській – 143, Київській – 110 областях.

За тиждень учасникам АТО надано у власність 1 090 земельних ділянок загальною площею 831,29 га, в тому числі головними управліннями Держгеокадастру в областях – 683 площею 587,81 гектара. Найбільше ділянок із земель сільськогосподарського призначення державної власності надано у Закарпатській – 116, Вінницькій – 98, Київській – 92, Хмельницькій – 69 областях.

Як повідомляв «Ні корупції!», воїнам АТО не вистачило землі у Горенці, що на Київщині, бо її розібрали депутати.

Доданий до: Відеоблог, Корупція в Запоріжжі, Новини, Україна
Теги: , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії