У Львові близько 100 проблемних забудов, не знесли жодної – експерт

lviv_nezakonna_zabudova_fedorova_0770За даними активістів, у Львові є близько 100 проблемних будівництв, де порушені норми містобудівного законодавства.

Про це повідомила заступник голови Громадської ради при Львівській ОДА Олеся Дацко, інформує ZIK.

«Є близько 100 проблемних об’єктів, з яких близько 40 – критичних», – повідомила О.Дацко.

На її переконання, «поки не посадять хоч одного винуватця, поки не буде знесено будівлю, ця вакханалія триватиме».

Дацко також підкреслила: Львів досі не має затверджених важливих документів, які б обмежували забудову в історичній частині міста.

«Львів досі не має затвердженого історико-архітектурного опорного плану, тобто немає вихідних даних для проектування і будівництва в історичній частині, щоб оцінити, завдасть це збитки історичній спадщині чи ні. Досі немає місцевих правил забудови, які б регулювали, яким чином у Львові мали б забудовуватися ті чи інші райони, з огляду на їх історичну, культурну, життєву специфіку. Досі не затверджені межі історичного ареалу. Забудовники цим дуже зловживають», - наголосила Дацко.

У той час, за даними начальника юридичного управління Львівської міськради Гелени Пайонкевич, у Львові є близько 20 великих об’єктів, які будуються у порушення законодавства.

«Львівська міськрада, маючи свою інспекцію архбудконтролю, активізується щодо таких судових справ. Будемо працювати з приватними підприємствами, які мають відповідну техніку і навчених людей [для знесення самобудов]. Я б дуже хотіла, щоб вже було виконавче провадження щодо знесення декількох поверхів чи тих чи інших об’єктів», - зазначила Пайонкевич.

Як повідомляв «Ні корупції!», політики та експерти пропонували запровадити у центральній частині Львова мораторій на будівництво нових об’єктів та перебудову тих, що є.