ФОТО
| |

У Львові близько 100 проблемних забудов, не знесли жодної – експерт

lviv_nezakonna_zabudova_fedorova_0770За даними активістів, у Львові є близько 100 проблемних будівництв, де порушені норми містобудівного законодавства.

Про це повідомила заступник голови Громадської ради при Львівській ОДА Олеся Дацко, інформує ZIK.

«Є близько 100 проблемних об’єктів, з яких близько 40 – критичних», – повідомила О.Дацко.

На її переконання, «поки не посадять хоч одного винуватця, поки не буде знесено будівлю, ця вакханалія триватиме».

Дацко також підкреслила: Львів досі не має затверджених важливих документів, які б обмежували забудову в історичній частині міста.

«Львів досі не має затвердженого історико-архітектурного опорного плану, тобто немає вихідних даних для проектування і будівництва в історичній частині, щоб оцінити, завдасть це збитки історичній спадщині чи ні. Досі немає місцевих правил забудови, які б регулювали, яким чином у Львові мали б забудовуватися ті чи інші райони, з огляду на їх історичну, культурну, життєву специфіку. Досі не затверджені межі історичного ареалу. Забудовники цим дуже зловживають», – наголосила Дацко.

У той час, за даними начальника юридичного управління Львівської міськради Гелени Пайонкевич, у Львові є близько 20 великих об’єктів, які будуються у порушення законодавства.

«Львівська міськрада, маючи свою інспекцію архбудконтролю, активізується щодо таких судових справ. Будемо працювати з приватними підприємствами, які мають відповідну техніку і навчених людей [для знесення самобудов]. Я б дуже хотіла, щоб вже було виконавче провадження щодо знесення декількох поверхів чи тих чи інших об’єктів», – зазначила Пайонкевич.

Як повідомляв «Ні корупції!», політики та експерти пропонували запровадити у центральній частині Львова мораторій на будівництво нових об’єктів та перебудову тих, що є.

Доданий до: Корупція у Львові, Новини, Україна
Теги: , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії