На Черкащині працівниця податкової керувала стягненням боргу зі свого співмешканця

Фото ЛІГА-бізнес-інформ

Фото ЛІГА-бізнес-інформ

Звенигородська місцева прокуратура виявила протиправну діяльність посадової особи Тальнівської Державної податкової інспекції. Як суб’єкт відповідальності за корупційні правопорушення, жінка всупереч вимогам п.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів. Про це «Ні корупції!» повідомили у прес-службі прокуратури Черкаської області.

Встановлено, що у грудні 2015 року вказана посадова особа підготувала проект наказу Тальнівської ОДПІ, в якому зазначила себе податковим керівником підприємця, який мав заборгованість зі сплати податків і зборів та був її співмешканцем. При цьому посадовець не повідомила керівництво про наявність реального конфлікту інтересів і в подальшому готувала низку документів, пов’язаних зі стягненням податкового боргу.

«За результатами розгляду протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, постановами Тальнівського районного суду вказану посадову особу визнано винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів) Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафів на загальну суму 5 100 грн. На цей час судові рішення вступили в законну силу», - розповідає Світлана Андрійченко, прес-секретар прокуратури Черкаської області.

Нагадаємо, наприкінці минулого року правоохоронці виявили корупційні дії співробітниці фіскальної служби у Черкаській області.  Жінка вирішила поєднати корисне з приємним: перебуваючи на посаді держслужбовця, провадила  підприємницьку діяльність.

Інспекторка податкової і митної справи районного відділення фіскальної служби Черкаської області була засновником та керівником компанії з надання сільськогосподарських послуг у м. Золотоноша та отримувала прибуток від приватного підприємства. Відповідно до законодавства її оштрафували на майже сім тисяч гривень.

Двома місяцями пізніше за результатами судового розгляду посадовця податкової інспекції ошштрафували на 5 100 грн.  Державний ревізор-інспектор ГУ ДФС у Черкаській області суміщав роботу в органах ДФС з додатковим заробітком. Своїми діями він порушив встановлені законом обмеження сумісництва з іншими видами діяльності, передбачені п.1 ч.1 ст.25 Закону України «Про запобігання корупції».

Встановлено, що інспектор, будучи посадовою особою органу, який забезпечує реалізацію державної податкової політики, надавав послуги з формування та здачі податкової звітності одному з суб’єктів підприємницької діяльності, за що отримував дохід.

Загалом протягом минулого року на Черкащині зареєстрували сім кримінальних проваджень щодо вчинення працівниками органів доходів і зборів кримінальних злочинів.

Відносно трьох працівників у 2015 році склали протоколи про вчинення корупційного правопорушення, суд притягнув їх до адміністративної відповідальності – оштрафував.