Кононенко: Безкоштовне заняття спортом в ДЮСШ – це міф

ссНародний депутат від БПП Ігор Кононенко запевняє, що рекреаційний заклад «Міжнародна тенісна академія», навколо якого виник інформаційний скандал, був збудований на законних підставах і без порушення законодавства.

Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на телеканал «112».

Кононенко наполягає, що спортивний комплекс будувався на території покинутого піонерського табору «Юнга», який є частиною майнового комплексу заводу «Ленінська кузня», одним з власників якого є Кононенко.

«Власники прийняли рішення зробити там інвест-проект і структура, афільована з власниками, виступила інвесторами цього проекту. В проект було вкладено біля 100 млн грн. Не змінюючи по суті цільового призначення був зроблений так само рекреаційний заклад», – вважає Кононенко.

«Підприємство «Міжнародна тенісна академія», яка як інвестор виконала своє зобов'язання, звернулася до Київради щодо оформлення земельної ділянки, від якої «Ленінська кузня» відмовилась», – додає він.

«Ділянка не виділялася додатково, вона була в розпорядженні «Ленінської кузні». Зараз вона переоформляється на інше підприємство згідно з інвестиційною угодою Угода виконана. Заклад працює.
Він визнав, що на сьогоднішній день заклад «поки що дотаційний», однак зазначив, що за півтора-два роки менеджмент планує вийти в нуль.

За словами Кононенка, «Міжнародну тенісну академію» свідомо не оформляли як ДЮСШ, бо вважають цю процедуру «бюрократичною і нікому не потрібною».

«Робити і виконувати якісь совкові норми ми вважали за недоречне. Порядок про ДЮСШ – стара система, що не мінялася десятки років. Для того щоб це оформити, потрібно хабарі давати… По-друге - це нікому не потрібна бюрократична процедура. Тому ми це не робили, бо по-факту заклад працює для дітей», – каже депутат.

«Те, що ДЮСШ передбачає безкоштовне заняття спортом - це ще один міф. Бо всі ДЮСШ фінансують громадянами України за рахунок податків. Як використовуються ці кошти, ми знаємо – неефективно», – вважає Кононенко.

Він сказав, що пишається цим проектом і запевнив, що «не робив жодних порушень». За його словами, зараз там займаються 600 дітей, а планується вдвічі більше.

«Я більше чверті віку займаюсь бізнесом... 16 декларацій є в публічному доступі. З усіх коштів я плачу податки. До мене немає жодних питань як у нашій країні так і в інших країнах світу», – сказав Кононенко.

Як повідомляв «Ні корупції!», у розслідуванні програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода і «UA:Першого» каналу, син Кононенка замість безплатної спортшколи відкрив платний фітнес-клуб.

Так, київська влада передала структурі Петра Порошенка і Ігоря Кононенка – заводу «Ленінська кузня» корпуси піонерського табору «Юнга», натомість там з'явився тенісний фітнес-клуб, який заробляє гроші.