Деканоідзе назвала три причини корупції у поліції

чГолова Національної поліції України Хатія Деканоідзе назвала три причини, які завадили повністю позбутися корупції в поліції.

За її словами, наразі не вдалося повністю позбавитися від усіх корупційних складових в поліції.

Про це вона заявила у виступі перед правоохоронцями, який транслював телеканал «112».

«На жаль, мушу сказати, що нам не вдалося поки скасувати всі корупційні складові, оскільки, по-перше – мотивація, якої немає у поліцейських. По-друге – це технічне обладнання, коли кожен поліцейський не відчуває себе гідно, ні форми, ні машини і т. д. По-третє, коли немає цілісності в правоохоронній системі для того, щоб хоч розуміти, що кожна людина, починаючи з рядового співробітника, пережила таку ментальну трансформацію, що, так, ми зараз працюємо по-новому. А працюємо по-новому – це означає, що не тільки поліція повинна працювати по-новому, а й уся правоохоронна система», – сказала Деканоідзе.

Водночас вона констатувала високий рівень довіри українців до співробітників поліції.

«Довіра до Національної поліції України – це десь близько 48%. Коли у нас було в історії, коли довіра до міліції була близько 50%? Ніколи. Довіра до міліції була десь 5-6%», – зазначила вона і додала, що команда розуміє, що потрібно виправдовувати таку довіру і сподівання громадян.

Як повідомляв «Ні корупції!», активісти трьох громадських організацій «Автомайдан», «Комбат.ua» та «Народний тил» заявили про вихід з процесу переатестації у Національній поліції та зняття з себе відповідальності за його подальший перебіг, бо він «перетворюється на показуху».

За їхніми словами, недоліки процесу переатестації виявили одразу після його початку, про що було повідомлено відповідні органи. Після завершення переатестації у п’яти регіонах відбулася перерва, під час якої мали усунути указані недоліки.

«Серед недоліків – заочна форма переатестації та невелика кількість часу на цей процес… Паузу взяли на понад місяць, але після того, як атестація поновилася, ми побачили, що контроль над процесом взяли представники МВС та «старої гвардії», – повідомили активісти.