Колишнього заступника голови правління НАК «Нафтогаз України» заарештували на 2 місяці

002(31)За клопотанням Генеральної прокуратури у ніч з п’ятниці на суботу, 18 червня, рішенням Голосіївського районного суду м. Києва колишньому заступнику голови правління НАК «Нафтогаз України» О. Кацубі обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком на 2 місяці з правом внесення застави у розмірі 450 млн грн.

Про це повідомляє Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

О. Кацуба був затриманий у п’ятницю, 17 червня, за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення за статтями 255 (створення злочинної організації) і 191 (привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

https://youtu.be/nWyT4a9muE8

Як повідомляв «Ні корупції!», 9 березня 2016 року детективами Національного антикорупційного бюро України за погодженням із прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури складене письмове повідомлення про підозру виконавчого директора, в.о. заступника голови правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Пасішника у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.344 Кримінального Кодексу України (втручання у діяльність державного діяча).

3 лютого 2016 року детективи Бюро розпочали перевірку фактів, озвучених Міністром економічного розвитку і торгівлі Айварасом Абромавичусом щодо можливого втручання в роботу Мінекономіки з боку першого заступника лідера фракції БПП І.Кононенка та деяких інших народних депутатів.

Під час розслідування за попередньою правовою кваліфікацією правопорушення за статтею 364 (ч.2) Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем) детективами НАБУ було встановлено факт здійснення 25.01 – 01.02.2016 незаконного впливу А.Пасішником на А.Абромавичуса з метою внесення проти волі міністра пропозиції про призначення його на посаду заступника міністра.