Усі речдоки з юрфірми «Студія права» вилучені неушкодженими – НАБУ

9ee251f4e3aa1a0420e9f5444c565d920fbd70afНезважаючи на численні провокації, завдяки злагодженій роботі детективів та співробітників Управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро, а також присутності ЗМІ на місці подій, за результатами обшуку в юридичній фірмі «Студія права» (м.Київ) вдалося зберегти неушкодженими та вилучити цінні речові докази у провадженні щодо розкрадання цукру зі складів ДСБУ «Аграрний фонд» в Черкаській області.

Про це повідомляють у НАБУ.

«Вилучення речових доказів та вихід детективів із приміщення відбувалися під прикриттям 18 бійців Управління спеціальних операцій», - йдеться у повідомленні.

«Останні події вчергове довели, що рішення про створення у структурі НАБУ підрозділу спеціальних операцій було правильним. Ситуація була дуже напруженою: в радіоефірі ми відстежували переговори про можливе силове захоплення приміщення з боку невідомих осіб, які будь-якою ціною намагалися не допустити вилучення речових доказів. Наявність власного спецпризначення та його висока бойова готовність дозволили зберегти речові докази та захистити детективів Бюро під час проведення слідчих дій», – зауважив директор НАБУ Артем Ситник.

Як повідомляв «Ні корупції!», пізно ввечері 16 червня до входу в офіс юридичної фірми «Студія права», яку обшукувало НАБУ, прибули невідомі в камуфляжі. Вони заблокували детективів всередині та погрожували силовим захопленням приміщення. До того ж, з моменту початку обшуку протягом усього дня з боку невідомих осіб, які представлялися адвокатами, неодноразово здійснювалися спроби проникнути до приміщення під приводом того, що там знаходяться їхні робочі місця, мали місце провокації детективів та бійців спецназу на фізичний контакт.

Обшук у приміщенні юридичної фірми розпочався вранці 16 червня та завершився 17 червня близько 4-ї ранку. Відповідний протокол був підписаний всіма сторонами, які брали участь у слідчих діях, включно з двома представниками Ради адвокатів регіону. В результаті обшуку було вилучено документи та інші носії інформації, які мають доказове значення у розслідуванні кримінального провадження.

Усі слідчі дії проводилися в межах судової ухвали без перевищення повноважень. Вилучені були тільки ті документи та речі, які були вказані в ухвалі.

Слідчі дії відбувалися в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні стосовно заступника прокурора Київської області Олександра Колесника, якого підозрюють у зловживанні службовим становищем з метою розкрадання цукру, що зберігався на складах державної спеціалізованої бюджетної установи «Аграрний фонд» у Черкаській області загальною вартістю понад 300 млн. грн (ч.2 ст.364 КК України).

Нагадаємо, що О. Колесника було затримано 18 травня 2016 року.

20 травня Солом'янський районний суд міста Києва обрав щодо нього запобіжний захід у вигляді тимчасового тримання під вартою строком на 60 днів з альтернативою внесення застави у розмірі 5,5 млн. гривень.