ФОТО
| |

Син Кононенка замість безплатної спортшколи відкрив платний фітнес-клуб

32323da-aero
Київська влада передала структурі Петра Порошенка і Ігоря Кононенка заводу «Ленінська кузня» корпуси піонерського табору «Юнга», натомість там заявився тенісний фітнес-клуб, який заробляє гроші.

Про це йдеться у розслідуванні програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода і «UA:Першого» каналу.

У грудні 2014 року Київрада своїм рішенням надала в оренду на 25 років земельну ділянку у Пущі Водинці на вулиці Міській, 9 у Києві заводу «Ленінська кузня», засновниками якого є інвестиційні фонди Петра Порошенка й Ігоря Кононенка.

Згідно з рішенням, «Ленінська кузня» мала реконструювати піонерський табір «Юнга» у дитячу юнацьку спортивну школу «Міжнародна тенісна академія».

У відповідь на запит журналістів заступник міністра молоді і спорту Іван Гоцул повідомив: «Міжнародна тенісна академія» (вул. Міська, 9, м. Київ) не відноситься до дитячо-юнацької спортивної школи».

Спортивним директором приватного закладу є син Ігоря Кононенка – Віталій, який сам захоплюється тенісом.

Журналісти з’ясували, що тренування у «Міжнародній тенісній академії» для дітей платні – 3 690 гривень за десять годин занять тенісом.

Тоді як закон України «Про фізичну культуру і спорт» не передбачає плати за тренування в дитячих юнацьких спортшколах.

Юрист Богдан Боровик у коментарі журналістам заявив, що це порушення умов договору оренди землі з Київрадою. Однак секретар Київради Володимир Прокопів не вважає, що місто ошукали.

«Коли замість спортивної школи побудували тенісну академію, то це те саме, тільки вищого спрямування», – сказав Прокопів.

Син Кононенка відмовився зустрічатися з журналістами. А його батько, депутат Ігор Кононенко вважає, що «юридичної підміни ніякої нема».

«Друга позиція – дійсно, є положення, ще совкове, Радянського союзу, щодо статусу ДЮСШ. Таке ж положення є щодо статусу шкіл. Виконати його, ні одне, ні друге, ні третє майже неможливо. Більш того, прошу підтримати цей проект. Бо це діти, це спорт і це молодість», – додав він.

Із спортивним директором приватного закладу Віталієм Кононенком журналістам зв’язатися не вдалося – він не відповідав на телефонні дзвінки.

Доданий до: Відеоблог, Корупція в Києві, Новини, Україна
Теги: , , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії