Син Кононенка замість безплатної спортшколи відкрив платний фітнес-клуб

32323da-aero
Київська влада передала структурі Петра Порошенка і Ігоря Кононенка заводу «Ленінська кузня» корпуси піонерського табору «Юнга», натомість там заявився тенісний фітнес-клуб, який заробляє гроші.

Про це йдеться у розслідуванні програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода і «UA:Першого» каналу.

У грудні 2014 року Київрада своїм рішенням надала в оренду на 25 років земельну ділянку у Пущі Водинці на вулиці Міській, 9 у Києві заводу «Ленінська кузня», засновниками якого є інвестиційні фонди Петра Порошенка й Ігоря Кононенка.

Згідно з рішенням, «Ленінська кузня» мала реконструювати піонерський табір «Юнга» у дитячу юнацьку спортивну школу «Міжнародна тенісна академія».

У відповідь на запит журналістів заступник міністра молоді і спорту Іван Гоцул повідомив: «Міжнародна тенісна академія» (вул. Міська, 9, м. Київ) не відноситься до дитячо-юнацької спортивної школи».

Спортивним директором приватного закладу є син Ігоря Кононенка – Віталій, який сам захоплюється тенісом.

Журналісти з’ясували, що тренування у «Міжнародній тенісній академії» для дітей платні – 3 690 гривень за десять годин занять тенісом.

Тоді як закон України «Про фізичну культуру і спорт» не передбачає плати за тренування в дитячих юнацьких спортшколах.

Юрист Богдан Боровик у коментарі журналістам заявив, що це порушення умов договору оренди землі з Київрадою. Однак секретар Київради Володимир Прокопів не вважає, що місто ошукали.

«Коли замість спортивної школи побудували тенісну академію, то це те саме, тільки вищого спрямування», – сказав Прокопів.

Син Кононенка відмовився зустрічатися з журналістами. А його батько, депутат Ігор Кононенко вважає, що «юридичної підміни ніякої нема».

«Друга позиція – дійсно, є положення, ще совкове, Радянського союзу, щодо статусу ДЮСШ. Таке ж положення є щодо статусу шкіл. Виконати його, ні одне, ні друге, ні третє майже неможливо. Більш того, прошу підтримати цей проект. Бо це діти, це спорт і це молодість», - додав він.

Із спортивним директором приватного закладу Віталієм Кононенком журналістам зв’язатися не вдалося – він не відповідав на телефонні дзвінки.

https://youtu.be/9NrRNTzyJLU