Самобуд на острові Жуків знесуть

jukov_map2Завдяки втручанню Генеральної прокуратури України буде знесено самовільну забудову на землях водного фонду на острові Жуків.

Про це повідомляє Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Встановлено, що, отримавши в користування земельну ділянку на острові Жуків у м. Києві, приватний підприємець здійснив її незаконну забудову, звівши приміщення площею 430 кв м. Зазначені приміщення підприємцем збудовано самовільно, за відсутності дозвільних документів. До того ж, будівництво проведено на землях водного фонду, забудова яких заборонена.

З огляду на вказані порушення прокуратура м. Києва звернулася з позовом про знесення незаконно спорудженого нерухомого майна, який судами задоволено.

Не полишаючи спроб залишити у своєму протиправному володінні будівлі та ухилитись від обов'язку їх знести, приватний підприємець подав заяву про перегляд судових рішень Верховним Судом України.

Однак, найвища судова інстанція, погодившись із доводами Генеральної прокуратури України, 15.06.2016 заяву порушника відхилила, а судові рішення залишила без змін.

Як повідомляв «Ні корупції!», у квітні минулого року Господарський суд Києва задовольнив позовні вимоги прокуратури столиці та повернув у власність громади майже 16 га землі, що відносяться до заповідної території «Острів Жуків».

У 2010 році Київрада прийняла рішення про передачу в оренду ЖБК «Совські ставки» згадану земельну ділянку для житлової забудови та облаштування лінійних об’єктів транспортної інфраструктури.
Втім з’ясувалося, що рішення приймалось з грубим порушенням законодавства – передача в оренду відбулася без погодження з контролюючими органами.

Крім того, ці землі знаходяться на території ландшафтного заказника місцевого значення «Острів Жуків», а частина з них взагалі – в межах прибережних захисних смуг.