Прокурори не задоволені умовним покаранням екс-мера Переяслава-Хмельницького

На фото Олександр Шкіра

На фото Олександр Шкіра

Прокуратура Київської області оскаржила умовне засудження екс-мера Переяслава-Хмельницького.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Київської області.

Переяслав-Хмельницький районний суд Київської області призначив покарання колишньому меру міста, який обвинувачувався у незаконному перешкоджанні проведенню мирних акцій протесту під час Революції Гідності, у виді умовного позбавлення волі строком на 1 рік.

Екс-посадовець направляв підроблені документи до суду, в яких вимагав обмежити права активістів на мирні зібрання.

Його дії кваліфіковано за ст. 340 (незаконне перешкоджання або проведення мітингів) КК України.

Водночас прокуратура Київської області у судовому засіданні вимагала ув’язнити колишнього мера Переяслава-Хмельницького на 3 роки. Проте суд прийняв рішення щодо умовного засудження екс-посадовця.

Принципово не погоджуючись із таким рішенням суду, прокуратура Київської області внесла апеляційну скаргу.

Як повідомляє видання «Переяславщина», з матеріалів досудового розслідування видно, що в січні 2014 року тодішній мер Переяслав-Хмельницького Олександр Шкіра незаконно перешкоджав проведенню протестів.

Використовуючи своє службове становище, мер примусив підлеглих виготовити документи, що містять неправдиву інформацію про існування загрози життю і здоров’ю городян під час проведення акцій. На підставі цих документів Шкіра подав позов в окружний адміністративний суд від імені міськради про обмеження права на мирне зібрання і заборону мітингу.

Як повідомляв «Ні корупції!», у 2013 році тодішній міський голова Переяслав-Хмельницького Олександр Шкіра приховав інформацію щодо бюджетних витрат та закупівель товарів робіт і послуг, які проводила міська рада.