ФОТО
| |

Прокурори не задоволені умовним покаранням екс-мера Переяслава-Хмельницького

На фото Олександр Шкіра

На фото Олександр Шкіра

Прокуратура Київської області оскаржила умовне засудження екс-мера Переяслава-Хмельницького.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Київської області.

Переяслав-Хмельницький районний суд Київської області призначив покарання колишньому меру міста, який обвинувачувався у незаконному перешкоджанні проведенню мирних акцій протесту під час Революції Гідності, у виді умовного позбавлення волі строком на 1 рік.

Екс-посадовець направляв підроблені документи до суду, в яких вимагав обмежити права активістів на мирні зібрання.

Його дії кваліфіковано за ст. 340 (незаконне перешкоджання або проведення мітингів) КК України.

Водночас прокуратура Київської області у судовому засіданні вимагала ув’язнити колишнього мера Переяслава-Хмельницького на 3 роки. Проте суд прийняв рішення щодо умовного засудження екс-посадовця.

Принципово не погоджуючись із таким рішенням суду, прокуратура Київської області внесла апеляційну скаргу.

Як повідомляє видання «Переяславщина», з матеріалів досудового розслідування видно, що в січні 2014 року тодішній мер Переяслав-Хмельницького Олександр Шкіра незаконно перешкоджав проведенню протестів.

Використовуючи своє службове становище, мер примусив підлеглих виготовити документи, що містять неправдиву інформацію про існування загрози життю і здоров’ю городян під час проведення акцій. На підставі цих документів Шкіра подав позов в окружний адміністративний суд від імені міськради про обмеження права на мирне зібрання і заборону мітингу.

Як повідомляв «Ні корупції!», у 2013 році тодішній міський голова Переяслав-Хмельницького Олександр Шкіра приховав інформацію щодо бюджетних витрат та закупівель товарів робіт і послуг, які проводила міська рада.

Доданий до: Корупція на Києвщині, Новини, Україна
Теги: , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії