Мер Луцька порушив права депутата

На фото Микола Романюк

На фото Микола Романюк

Львівський апеляційний адміністративний суд визнав, що луцький мер Микола Романюк перевищив повноваження та грубо порушив права депутата. Міський суд не бачив вини мера, однак апеляційний суд Львова визнав неправоту градоначальника.

Так, у Львівському суді розглянули скаргу депутата Романа Бондарука щодо рішення Луцького міськрайонного суду, повідомляють «Волинські новини».

Суть справи у тому, що Бонарук позивався до суду на дії луцького мера. Депутат вважає, що Микола Романюк порушив його права, не включивши до порядку денного підготовлений ним проект рішення, що стосувався соціального питання.

Щодо цього градоначальник дав пояснення, мовляв, депутат представив не всі необхідні документи.

Представник інтересів Романа Бондарука, голова депутатської групи «Новий Луцьк» у міськраді, адвокат Андрій Осіпов розповів, що згідно із законами України міський голова позбавлений можливості рецензувати чи вказувати депутатам, як готувати проекти рішень.

«Зауважу, що депутат Роман Бондарук підготував проект рішення згідно із регламентом. Також він подав пояснювальну записку, як необхідно, й усе це здав у встановлений строк. Втім, під час 63-ї сесії міськради, його проект рішення не включили у порядок денний і не розглядали. Але неправоту Миколи Романюка вдалося довести й Феміда визначила, що Луцький міський голова грубо порушив права депутата місцевої ради та перешкодив його діяльності, дії мера визнали незаконними», - сказав Осіпов.

Раніше «Волинські новини» повідомляли, що під час судового розгляду цієї справи в Луцькому міськрайонному суді представник мера усе «звалив» на секретаря.

«Щодо того, що в Луцькому міськрайонному суді представник Романюка усе «звалив» на секретаря ради, то Феміда, розібравшись, наголосила, що питання діяльності ради забезпечує голова, який і формує порядок денний. Відповідно, він і несе відповідальність за всі дії, які пов’язані з порядком денним та дотриманням прав депутатів», - розповідає Андрій Осіпов.

Чому депутат Бондарук вирішив судитися з мером, він пояснив так, що його проект рішення стосувався того, аби передати в міську комунальну власність будинок-гуртожиток на вулиці Братковського, 31. Зі слів Осіпова, це дозволило б мешканцям безплатно приватизувати свої квартири. Натомість, говорив Бондарук, через дії Романюка людям довелося платити підприємству лише за одну довідку 8-10 тисяч гривень.

Зазначимо, що раніше Андрій Осіпов сам судився з міським головою Луцька Миколою Романюком щодо графіку подачі гарячої води у місті і виграв справу.