З початку року на Черкащині державі повернули майже 300 га землі

cherk-prokukatura -novyny.cherkasy.ua

Упродовж поточного року органи прокуратури Черкаської області забезпечили виконання 25 судових рішень у сфері земельних відносин  на загальну суму 5,5 млн. грн. Реально державі повернуто 285 га незаконно наданих земель з обов’язковою державною реєстрацією виникнення, переходу або припинення права власності чи користування земельною ділянкою, повідомляють у прокуратурі області.

Зокрема, на виконання рішення апеляційного суду Черкаської області за позовом прокуратури Лисянського району повернуто у державну власність 72 земельні ділянки загальною площею 67,2 га  вартістю 2,4 млн. грн. з внесенням відповідних записів у Державний реєстр речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

За позовами прокурорів зареєстровано право власності на 15 земельних ділянок загальною вартістю 1,2 млн. грн. за Куцівською, Франківською, Вікторівською, Ятранівською, Вознесенською та Чапаєвською сільськими радами.

«З метою реалізації конституційної функції з представництва інтересів громадянина та держави в суді прокуратурою приділяється особлива увага вжиттю заходів, спрямованих на реальне виконання рішень суду, постановлених за позовами прокурорів у сфері земельних відносин. Робота прокуратури з виконання рішень судів у сфері земельних відносин наразі є пріоритетною та перебуває на постійному контролі», - звітує прес-служба прокуратури області.

cherk-dnipro-chornobaj-zemlia

Втім, досі проблемними залишаються земельні ділянки в межах водного фонду області. Як  вже повідомляв "Ні корупції!", у так званому Царському селі, що неподалік Черкас, маєтки ростуть, а їхні впливові власники не зважають ні на закон, ні, тим більше, на думку громади. Є лиш поодинокі зрушення.

Зокрема, як писав наприкінці минулого року “Ні корупції”, Черкаський районний суд за позовом прокуратури скасував незаконне розпорядження Черкаської районної адміністрації та визнав недійсними свідоцтва на право власності на чотири земельні ділянки водного фонду – прибережної захисної смуги р. Вільшанка поблизу с. Лозівок Черкаського району, які в березні 2014 року протиправно передали у власність окремим громадянам.

Також у листопаді 2015 року Чорнобаївський відділ Золотоніської місцевої прокуратури виявив факт незаконного вилучення та подальшої передачі в оренду терміном на 20 років земельної ділянки державної власності, розташованої  в межах Чорнобаївського району в прибережній захисній смузі Кременчуцького водосховища на землях водного фонду. На вказаній ділянці, згідно з документами, мали розмістити культурно-оздоровчий центр.

Щоб повернути вказану земельну ділянку у власність держави, Золотоніська місцева прокуратура скерувала позовну заяву до господарського суду Черкаської області.