Викрито організоване злочинне угруповання, що завдало збитків на 3 мільярди

552fd9a937a78У рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем при реалізації природного газу, видобутого в рамках спільної діяльності з ПАТ «Укргазвидобування», наразі встановлено та з’ясовано роль 20 осіб-учасників злочинного угрупування, 10 із них затримано.

Про це повідомив директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник під час спільного брифінгу з керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назаром Холодницьким.

За словами директора Бюро, у даному кримінальному провадженні детективами НАБУ спільно з прокурорами САП за сприяння Департаменту захисту економіки Національної поліції протягом 15 червня було здійснено 37 обшуків у Львові, Дніпрі та Києві, внаслідок яких вилучено понад 500 тис. дол. США і затримано 10 осіб. Зараз обшуки продовжуються і розпочинається процедура арешту майна, що перебуває у власності учасників злочинної організації.

За словами Керівника САП Назара Холодницького, організатором корупційної схеми є чинний народний депутат України Олександр Онищенко.

«Я передав Генеральному прокурору подання до Верховної Ради України про надання згоди на притягнення його до кримінальної відповідальності, а саме – затримання та арешт», – зазначив керівник САП.

«Схема, за якою діяла злочинна група, достатньо проста, – пояснив журналістам А. Ситник. – Є спільна діяльність на підставі угод, укладених з ПАТ «Укргазвидобування», в ній були задіяні фіктивні біржі. Через ці біржі встановлювалася занижена ціна на газ, що постачався на підконтрольні злочинному угрупуванню підприємства. У подальшому цей газ передавався на підприємства реального сектору економіки, але вже за ринковими цінами. Різницю між ринковою ціною і ціною, за якою збувався газ на підприємства реального сектору економіки, переховувалася на фіктивні підприємства, переважно готівкою».

За даними слідства, всього за період діяльності цього угрупування – січень 2013 – січень 2016 років – було завдано збитків державі у сумі 1 млрд. 600 тис. грн. Крім цього, до державного бюджету не сплачено плату за ренту – 1 млрд 300 млн грн. «Був певний період часу, коли низка народних депутатів лобіювали у парламенті зниження рівня ренти, тому вона не сплачувалася. Отже, можна стверджувати, що загальна сума збитків, завданих державі внаслідок корупції при реалізації природного газу, складає близько 3 млрд грн», – наголосив директор НАБУ.

https://youtu.be/0eMN-RBitqM

Як повідомляв «Ні корупції!», Національне атикорупційне бюро України (НАБУ) і Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (САП) просять Генпрокурора підписати подання на зняття недоторканності і арешт депутата від «Волі народу» Олександра Онищенка.