ФОТО
| |

На Черкащині голова сільради роздала приватним особам 18 га землі

zemlia-cherk-pole-gektar

Уманська місцева прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно колишнього голови сільської ради в Маньківському районі за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 2 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України, – повідомляють у прокуратурі Черкаської області.

Колишню чиновницю обвинувачують у тому, що у травні 2015 року, діючи в інтересах третіх осіб та зловживаючи своїм службовим становищем, вона підготувала рішення сільської ради, до якого внесла завідомо неправдиві дані. Так, одноосібно вона затвердила матеріали проектів землеустрою щодо відведення у власність фізичних осіб 12 земельних ділянок площею 1,5 га кожна для ведення особистого сільського господарства.

«Проте в порушення пп. 34 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування», вищевказане питання попередньо не було винесено на розгляд пленарного засідання сесії сільської ради для позитивного голосування за нього депутатами. Внаслідок цих протиправних дій інтересам громади спричинено збитки на суму понад 338 тисяч гривень. Санкція статей передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, із штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян», – повідомляє Світлана Андрійченко, прес-секретар прокуратури Черкаської області.

Загалом, за інформацією профільного відомства, на Черкащині протягом п’яти місяців цього року у власність держави повернуто майже 300 га незаконно наданих земель.

Доданий до: Корупція в Черкасах, Новини, Україна
Теги: , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії