ФОТО
| |

Депутати не внесли в порядок денний законопроект про конфіскацію

28756Верховна Рада не змогла внести в порядок денний проект закону про арешт та конфіскацію активів корумпованих чиновників.

Про це повідомляє «Українська правда».

Для прийняття до розгляду законопроекту №4811 щодо створення дієвих механізмів, спрямованих на виявлення майна, набутого злочинним чи іншим неправомірним шляхом, запобігання його використанню всупереч інтересам суспільства і держави забракло голосів.

Депутат «Народного фронту» Тетяна Чорновол обурилася після цього, що 50 мільярдів гривень, які можна було конфіскувати в держбюджет, – це десята частина бюджету України.

Голова фракції «Народний фронт» Максим Бурбак заявив згодом: «Ми не будемо голосувати за жоден законопроект, бо обороноздатність – на першому місці».

НФ закликав профінансувати армію, а також оплатити працю вчителів за рахунок коштів родини екс-президента Віктора Януковича.

Депутат від «Батьківщини» Надія Савченко заявила, що вона за конфіскацію грошей Януковича, але проти спекуляцій. За її словами, гроші в армії насправді є, але Генштаб не хоче пускати їх на війну.

Депутат від «Опозиційного блоку» Олександр Долженков заявив, що законопроект не спрямований на кошти Януковича, прізвища в ньому не прописані – натомість «зможуть конфіскувати все, що завгодно».

Напередодні оборонний комітет схвалив законопроект №4811, який внесли як розширений варіант законопроекту №4057, який би дозволив зараховувати у бюджет майно екс-чиновників до вироку суду.

Експерти «Реанімаційного пакету реформ» переконані, що новий проект закону про конфіскацію активів дозволить грабувати та відбирати бізнес пересічних українців, а корупціонерам – легалізувати майно через суди.

Як повідомляв «Ні корупції!», парламент схвалив спецконфіскацію та арешт майна.

Так, Верховна рада прийняла в другому читанні та в цілому закони «Про внесення змін до Кримінального та Цивільного кодексів України щодо вдосконалення інституту спеціальної конфіскації з метою усунення корупційних ризиків при її застосуванні» (№2541а) а також зміни до Кримінального процесуального кодексу України щодо накладення арешту на майно з метою усунення корупційних ризиків (№2540а).

Доданий до: Корупція в Києві, Новини, Україна
Теги: , , , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії