Депутати не внесли в порядок денний законопроект про конфіскацію

28756Верховна Рада не змогла внести в порядок денний проект закону про арешт та конфіскацію активів корумпованих чиновників.

Про це повідомляє «Українська правда».

Для прийняття до розгляду законопроекту №4811 щодо створення дієвих механізмів, спрямованих на виявлення майна, набутого злочинним чи іншим неправомірним шляхом, запобігання його використанню всупереч інтересам суспільства і держави забракло голосів.

Депутат «Народного фронту» Тетяна Чорновол обурилася після цього, що 50 мільярдів гривень, які можна було конфіскувати в держбюджет, – це десята частина бюджету України.

Голова фракції «Народний фронт» Максим Бурбак заявив згодом: «Ми не будемо голосувати за жоден законопроект, бо обороноздатність – на першому місці».

НФ закликав профінансувати армію, а також оплатити працю вчителів за рахунок коштів родини екс-президента Віктора Януковича.

Депутат від «Батьківщини» Надія Савченко заявила, що вона за конфіскацію грошей Януковича, але проти спекуляцій. За її словами, гроші в армії насправді є, але Генштаб не хоче пускати їх на війну.

Депутат від «Опозиційного блоку» Олександр Долженков заявив, що законопроект не спрямований на кошти Януковича, прізвища в ньому не прописані – натомість «зможуть конфіскувати все, що завгодно».

Напередодні оборонний комітет схвалив законопроект №4811, який внесли як розширений варіант законопроекту №4057, який би дозволив зараховувати у бюджет майно екс-чиновників до вироку суду.

Експерти «Реанімаційного пакету реформ» переконані, що новий проект закону про конфіскацію активів дозволить грабувати та відбирати бізнес пересічних українців, а корупціонерам – легалізувати майно через суди.

Як повідомляв «Ні корупції!», парламент схвалив спецконфіскацію та арешт майна.

Так, Верховна рада прийняла в другому читанні та в цілому закони «Про внесення змін до Кримінального та Цивільного кодексів України щодо вдосконалення інституту спеціальної конфіскації з метою усунення корупційних ризиків при її застосуванні» (№2541а) а також зміни до Кримінального процесуального кодексу України щодо накладення арешту на майно з метою усунення корупційних ризиків (№2540а).