ФОТО
| |

Прокуратура хоче повернути корпус Київської лікарні, який було незаконно продано

2koklПрокуратура Київської області в судовому порядку вимагає повернути у комунальну власність об’єкт охорони здоров’я – будівлю офтальмологічного корпусу Київської обласної клінічної лікарні площею 2186,5 кв.м., вартість якої становить 7,4 млн гривень.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Київської області.

Установлено, що у 2013 році Київська обласна рада, порушивши чинне законодавство, затвердила перелік об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області, що підлягають приватизації, в який було включено вказану будівлю офтальмологічного корпусу без статусу як об’єкт охорони здоров’я. При цьому умови і вимоги до об’єкту нерухомості зі спеціальним статусом, які б дозволяли його подальшу приватизацію, не дотримано.

На підставі незаконного рішення обласної ради комунальною установою Київської обласної ради «Фонд комунального майна» із суб’єктом господарювання недержавної форми власності укладено договір купівлі-продажу зазначеного нерухомого майна.

Реагуючи на порушення, прокуратура області пред’явила до господарського суду м. Києва позов про повернення будівлі офтальмологічного корпусу у власність територіальної громади Київщини. Його розгляд триває.

В обласній прокуратурі не зазначили назву компанії, що купила офтальмологічний корпус обласної лікарні.

Водночас, як з’ясував «Ні корупції!», до моменту продажу будівлю офтальмологічного корпусу Київської обласної клінічної лікарні орендувало Товариство з обмеженою відповідальністю «ДЖИВАКА». У 2011 році Київська обласна рада погоджувала товариству проведення ремонтних робіт в орендованій будівлі. Приватники поремонтували фасад, замінили вікна, а також замінили внутрішні електромережі та мережі водо й теплопостачання, провели оздоблювальні роботи внутрішньої частини будівлі, а також протиаварійні та ремонтні роботи щодо фундаменту.

Уже в 2013 році, коли було продано офтальмологічний корпус, Київрада надала ТОВ «Дживака» дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Багговутівській, 1, тобто, за тією ж адресою, де розташований офтальмологічний корпус.

Як перевірив «Ні корупції!», згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ТОВ «Дживака» зареєстроване за адресою вул. Багговутівська, 1.

Засновники товариства – Людмила Коломацька і Андрій Мажара. Розмір статутного капіталу – 1 мільйон гривень.

ТОВ “Дживака” займається діяльністю лікарняних закладів, загальною медичною практикою (основний КВЕД), іншою діяльністю у сфері охорони здоров’я та наданням в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

Доданий до: Корупція на Києвщині, Новини, Україна
Теги: , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії