Прокуратура хоче повернути корпус Київської лікарні, який було незаконно продано

2koklПрокуратура Київської області в судовому порядку вимагає повернути у комунальну власність об’єкт охорони здоров’я - будівлю офтальмологічного корпусу Київської обласної клінічної лікарні площею 2186,5 кв.м., вартість якої становить 7,4 млн гривень.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Київської області.

Установлено, що у 2013 році Київська обласна рада, порушивши чинне законодавство, затвердила перелік об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області, що підлягають приватизації, в який було включено вказану будівлю офтальмологічного корпусу без статусу як об’єкт охорони здоров’я. При цьому умови і вимоги до об’єкту нерухомості зі спеціальним статусом, які б дозволяли його подальшу приватизацію, не дотримано.

На підставі незаконного рішення обласної ради комунальною установою Київської обласної ради «Фонд комунального майна» із суб’єктом господарювання недержавної форми власності укладено договір купівлі-продажу зазначеного нерухомого майна.

Реагуючи на порушення, прокуратура області пред’явила до господарського суду м. Києва позов про повернення будівлі офтальмологічного корпусу у власність територіальної громади Київщини. Його розгляд триває.

В обласній прокуратурі не зазначили назву компанії, що купила офтальмологічний корпус обласної лікарні.

Водночас, як з’ясував «Ні корупції!», до моменту продажу будівлю офтальмологічного корпусу Київської обласної клінічної лікарні орендувало Товариство з обмеженою відповідальністю «ДЖИВАКА». У 2011 році Київська обласна рада погоджувала товариству проведення ремонтних робіт в орендованій будівлі. Приватники поремонтували фасад, замінили вікна, а також замінили внутрішні електромережі та мережі водо й теплопостачання, провели оздоблювальні роботи внутрішньої частини будівлі, а також протиаварійні та ремонтні роботи щодо фундаменту.

Уже в 2013 році, коли було продано офтальмологічний корпус, Київрада надала ТОВ «Дживака» дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Багговутівській, 1, тобто, за тією ж адресою, де розташований офтальмологічний корпус.

Як перевірив «Ні корупції!», згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ТОВ «Дживака» зареєстроване за адресою вул. Багговутівська, 1.

Засновники товариства – Людмила Коломацька і Андрій Мажара. Розмір статутного капіталу – 1 мільйон гривень.

ТОВ "Дживака" займається діяльністю лікарняних закладів, загальною медичною практикою (основний КВЕД), іншою діяльністю у сфері охорони здоров'я та наданням в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.