Посадовець РДА «розбазарив» державних земель на мільйон

zemlya_0У Харківській області прокуратура через суд домоглася повернення у державну власність 50 га земельних ділянок на території Близнюківського району вартістю в 1 млн. грн.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Харківської області.

Як розповів заступник керівника Лозівської місцевої прокуратури Валерій Науменко, у 2012 році районна державна адміністрація надала в оренду сільгоспвиробнику землю з порушенням законодавства, зокрема, без проведення торгів.

Прокуратура звернулася до суду та відстояла рішення щодо повернення земель і скасування договору оренди.

«Ще у грудні 2015 року апеляційний господарський суд області задовольнив позов прокурора та зобов'язав фермерське господарство повернути державі землі вартістю понад 1 млн. грн. Однак підприємство не поспішало виконувати це рішення. Крім того, обласний Держгеокадастр майже півроку не направляв відповідного листа до органів державної виконавчої служби», - пояснив В. Науменко.

«Тільки завдяки втручанню місцевої прокуратури та під загрозою кримінальної відповідальності підприємство нарешті повернуло землю державі», - відзвітували у прокуратурі.

Як повідомляв «Ні корупції!», прокуратура Київщини повернула державі 5 га земель на островах.

Установлено, що Обухівською районною державною адміністрацією у 2008 році неправомірно надано у приватну власність громадянам для ведення особистого селянського господарства земельні ділянки водного фонду площею 5 га, які розташовані на островах Канівського водосховища.