На Черкащині повернули державі майже 40 га землі вартістю понад 1 млн. грн.

cherk-zem-hrist

У грудні 2014 року колишньою прокуратурою Христинівського району встановлено факт незаконної передачі в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення господарюючому суб’єкту в позаконкурентному порядку, тобто, без проведення земельних торгів. Це слугувало підставою для звернення прокурора до суду з відповідним позовом. Про це інформує прес-служба прокуратури Черкаської області.

Більше року тривали судові засідання. Господарським судом Черкаської області задоволено позовні вимоги прокуратури щодо визнання протиправним і скасування розпорядження Христинівської районної державної адміністрації та визнання недійсним договору оренди земельної ділянки загальною площею понад 38 га.

Однак зазначене рішення згодом було оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.

sud-kyiv-apelac

Пізніше Київський апеляційний господарський суд залишив у силі рішення суду першої інстанції,  зобов’язавши товариство повернути державі земельні ділянки площею 38 га загальною вартістю 1 065 тис. грн.

Як повідомляв "Ні корупції!" три місяці тому, на Черкащині понад 120 га землі в адміністративних межах Лисянського району були незаконно передані у приватну власність. Підставою для цього стали незаконні розпорядження Лисянської районної адміністрації, надані місцевому відділу земельних ресурсів ще у 2010 році.

Рішеннями Лисянського районного суду та апеляційного суду Черкаської області задоволено позовні вимоги прокуратури про витребування з незаконного володіння 80 земельних ділянок вартістю близько 3 млн. грн. та повернення їх у власність держави.

Загалом, як зазначає заступник прокурора області Олександр Мироненко, протягом минулого, 2015 року, органами прокуратури забезпечено виконання 155 рішень суду щодо правопорушень, пов’язаних із землею, на суму понад 33 млн. грн., повернуто 403 га незаконно наданих земель.