Детективи завершили обшук у МАУ

ba8535eed777aac58bb389cda98b2c7bУ результаті обшуку в офісних приміщеннях авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» (МАУ), здійсненого співробітниками НАБУ спільно з прокурорами САП протягом 14-15 червня, були вилучені документи та інші носії інформації, що містять відомості про предмет розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами Державної авіаційної служби (ДАС) (ч.2 ст. 364 КК України).

Про це йдеться на сайті Національного антикорупційного бюро України.

«Причиною для даного обшуку стала відмова авіакомпанії добровільно надати необхідні матеріали на запит НАБУ, що його було направлено наприкінці квітня 2016 року з дотриманням усіх вимог законодавства», - повідомили у НАБУ.

Обшук розпочався у першій половині дня 14 червня і тривав до 4 години ранку 15 червня.

Метою слідчих дій в офісі МАУ було вилучення документів, що підтверджують факти заборгованості авіакомпанії перед державою в розмірі близько 150 млн. грн за період з січня 2014 року по грудень 2015 року. Ці кошти авіакомпанія мала сплатити за перевезення пасажирів та вантажів до Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях (згідно пунктів 3 та 4 ч.5 ст. 12 Повітряного кодексу України).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

За інформацією «Української правди», що видання її отримало  з власних джерел, НАБУ розслідує провадження, передане з ГПУ, щодо колишнього керівника Державної авіаційної служби Дениса Антонюка за підозрою у зловживанні службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди в інтересах МАУ, що спричинило збитки для іншого авіаперевізника. Матеріали провадження готуються до передачі в суд.

Як відомо, МАУ перебуває під контролем бізнесмена Ігоря Коломойського.