Якщо закарпатський митник попадеться на хабарі, звільнять усю зміну

p_111415_1_gallerybigПобороти корупцію тільки затриманнями - неможливо.

Про це заявив начальник Закарпатської митниці Володимир Колесніков, повідомляє прес-служба відомства.

«Побороти корупцію тільки затриманнями працівників митниці під час отримання неправомірної винагороди не можливо. У цьому напрямку важливою є комплексна та копітка робота. Для ефективної боротьби ми залучились підтримкою керівництва країни та області, співпрацюємо з правоохоронними органами. Йде мова про постійний моніторинг ситуації, профілактику, попередження та застереження працівників», – сказав В.Колесніков.

За його словами, з початку 2016 року встановлені 3 випадки затримання співробітниками правоохоронних органів працівників митниці у зв’язку з підозрою у отриманні неправомірної винагороди.

За цими випадками керівництвом митниці своєчасно прийняті рішення щодо проведення службових розслідувань.

Також з метою уникнення можливого впливу на хід службових розслідувань стосовно осіб, уповноважених на виконання функцій держави, окремі посадові особи підрозділів митниці, які можливо причетні до неправомірних дій або могли вплинути на хід службових розслідувань відстороненні від виконання службових обов’язків за займаними посадами, а деякі з них за рішеннями суду відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.

«За результатами службового розслідування двоє посадових осіб митниці звільнено. Стосовно інших посадових осіб митниці, будуть вжиті заходи після завершення службових розслідувань, слідства та винесення вироку», – запевнив Колесніков і попередив своїх підлеглих: «Якщо когось із вас спіймають на хабарі, то звільнять усю зміну. Це жорстке рішення, яке прийнято на рівні керівництва країни, я його підтримую, і тому закликаю всіх добре подумати, – чи варто заради миттєвої вигоди залишити без роботи себе, своїх колег та стати фігурантом кримінального провадження».

Зазначимо, що прем’єр-міністр Володимир Гройсман у понеділок підписав прийняту Урядом постанову про створення 20 мобільних груп із запобігання та виявлення порушень на митниці. Мобільні групи отримають безперешкодний доступ до всіх зон митного контролю та транспортних пунктів перетину кордону, у тому числі в аеропортах та портах. Окрім того, вся робота цих груп передбачає повну фото- та відеофіксацію, що дозволить уникнути зловживань і знизить ризики корупційних впливів.