Сільський голова дав в оренду 25 га землі історико-культурного призначення своїй дружині

Земля ЧеркасиУманська місцева прокуратура виявила протиправну діяльність голови однієї із сільських рад Монастирищенського району, що на Черкащині. Будучи суб’єктом відповідальності за корупційні правопорушення, посадовець порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції». Як зазначає прес-служба прокуратури Черкаської області, сільський чиновник прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів.

«Встановлено, що сільський голова в порушення антикорупційного законодавства не повідомив сесію про наявність у нього конфлікту інтересів та уклав договір оренди земельної ділянки історико-культурного призначення площею 25 га зі своєю дружиною», - повідомляє Світлана Андрійченко, прес-секретар прокуратури Черкаської області.

За результатами розгляду протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, постановою Монастирищенського районного суду сільського голову визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-7 (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів) Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладено адміністративне стягнення - штраф у розмірі 1700 грн.
На цей час судове рішення вступило в законну силу.

Нагадаємо, нещодавно, як писав «Ні корупції!» постановами Черкаського районного суду двох депутатів сільської ради Черкаського району визнано винними у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією. Депутати сільради у жовтні 2015 року взяли участь у голосуванні щодо надання собі та членам своєї сім’ї у постійне користування земельних ділянок, не повідомивши сесію сільської ради про наявність реального конфлікту інтересів.

Загалом, як повідомляють у прокуратурі Черкаської області, минулого року спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції виявлено та скеровано до суду 87 протоколів про адміністративні корупційні правопорушення, з яких 72 складено органами прокуратури. Протягом 2 місяців цього року складено 10 протоколів про адміністративні корупційні правопорушення (прокуратурою – 7, УСБУ – 3).