Черкаський суддя захотів позбавити активіста адвокатського свідоцтва

Маселко НК

Роман Маселко, активіст, адвокат

Суддя Черкаської області Володимир Бабенко, якого Вищий адмінсуд суд (ВАСУ) зберіг 9 червня на посаді голови суду, попросив ВАСУ винести ухвалу на адресу Вищої кваліфікаційної дисциплінарної комісії адвокатури (КДКА) задля притягнення адвоката Романа Маселка до дисциплінарної відповідальності.

Про це повідомляє журналіст Микола Мирний.

ВАСУ розглядав, чи правомірно колегія суддів Апеляційного суду Черкаської області обрала Володимира Бабенка на посаду голови суду. Рішення зборів оскаржував суддя цього суду Сергій Бондаренко, який раніше зазнав тиску та втручання в його роботу як судді з боку Володимира Бабенка та керівниці апарату суду Олени Стрелецької.

"Володимир Бабенко акцентував увагу на тому, що у ході розгляду зазначеної справи у судах першої та апеляційної інстанцій, а також під час розгляду касаційної скарги адвокат Роман Маселко, порушуючи морально-етичні норми, передбачені Правилами адвокатської етики, допускав образливі вислови на адресу голови апеляційного суду Черкаської області Бабенка В. М., організовував акції з метою тиску на суди, влаштовував пропагандистські кампанії в ЗМІ заради винесення рішення в інтересах його клієнта. Відтак, вказана поведінка адвоката Маселка є несумісною з високим званням адвоката", - цитує суддю Бабенка його прес-служба. Вона також зауважує, що на підтвердження викладених фактів було надано копії документів та відеоматеріалів.

"Я не лише адвокат, я ще й громадянин України, громадський активіст, якому це болить, який хоче якихось змін у державі. Я буду продовжувати висловлювати свої думки і буду домагатись, аби зміни в державі відбулись", -  сказав Роман Маселко у коментарі для "Ні корупції!" .

"А намагання позбавити мене свідоцтва ще раз доводить недоброчесність таких осіб. Чи хочемо ми, аби такі судді нас судили та були втіленням правосуддя і справедливості?", - додає адвокат.

Суд рішення не ухвалив, але у коментарі "Ні корупції!" Роман Маселко пояснив, що це не заважає судді Бабенку самостійно звернутись до КДКА. Він також переконаний, що з адвокатською монополією та сьогоднішньою КДКА цілком реально, що доступ до його професії буде закритий.

Нагадаємо, раніше Роман Маселко повідомив про існування кримінального провадження, відповідно до якого Володимир Бабенко через мирову угоду за 89,5 тисяч гривень передав приміщення суду Апеляційного суду у Черкасах розміром 3 616 квадратних метрів приватній компанії. Саме приміщення суду оцінюється нині у 15 мільйонів гривень.