Черкаські журналісти звинувачують голову ОДА у земельних махінаціях

cherk-oda-tkachenko-620

Юрій Ткаченко, голова Черкаської ОДА

У квітні 2016 року селяни Білозірської об’єднаної громади з легкої руки Держгеокадастру області втратили 177 га пасовищ і сіножать. Підставна особа губернатора Юрія Ткаченка отримала їх в оренду для ведення фермерського господарства в оренду до березня 2023 року. Нині отримані землі вже розорані, а окремі навіть засіяні. Про це повідомило місцеве інтернет-видання «Кропива».

Загалом станом на сьогодні підставна особа губернатора Борис Олександр Олександрович вже отримав 9 земельних ділянок загальною площею понад 177 га.

cherk-zem-tkachenko

фото сайт Кропива

Державну реєстрацію договорів оренди проведено у квітні цього року, призначення земельних ділянок – для ведення фермерського господарства. Термін договорів оренди до березня 2023 року. Реєстрацію всіх договорів здійснено в Золотоніському міськрайонному управлінні юстиції, тобто, власне податкових надходжень від діяльності новоявленого пана-фермера об’єднана Білозірська громада не отримає.

Варто відзначити, що полегшений законодавчий режим отримання землі для фермерських господарств був покликаний створити конкурентне середовище та сприяти появі більшої кількості дрібних та середніх фермерських господарств. Насправді ж він став формою збирання земель великими аграріями. За прикладом знову ж таки не потрібно далеко ходити. Однак ситуація з підставною особою губернатора Олександром Борисом виглядає зовсім алогічно.

cherk-boris-vytjag

Так станом на 7 червня цього року Борис Олександр Олександрович за даними витягу з єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, не є ані підприємцем, ані засновником фермерського господарства. Тобто, величезний шмат землі віддали звичайній фізичній особі.

cherk-boris-oo

Для простого смертного – це Борис Олександр Олександрович, 17.12.1989 року народження, освіта вища, член політичної партії ВО «Черкащани», комерційний директор ТОВ «Золотоніський бекон», балотувався на останніх місцевих виборах до Золотоніської міської ради. Депутатом не став. І тут все стає на свої місця - ніякого дива не сталося: землю не отримав звичайний трудар. Землю отримав комерційний директор підприємства з орбіти бізнесу Юрія Ткаченка.

Так засновником ТОВ «Золотоніський бекон» є Казарян Фрунзе Тельманович, підприємство входить до бізнес-імперії губернатора Черкащини Юрія Ткаченка, пише «Кропива».