У столичному районі за два роки житлові умови покращили аж 9 сімей

Оболонский районВ Оболонському районі міста Києва на поліпшення житлових умов чекають 5 408 сімей. З них за 2015 – 2016 роки поліпшили житлові умови 9.

Про це стало відомо з відповіді Оболонської РДА на запит користувача «Доступу до правди».

Зокрема у позачерговій категорії обліковано 521 родин, першочерговій – 2 258 родин, на загальних підставах – 2 629.

Оболонська РДА у 2015 році поліпшила умови 5-ти черговикам, у 2016 – 4-м. Проте навіть тут не йдеться про отримання квартири, а переважно про приєднання кімнат у комуналках, отримання кімнати у комунальній квартирі чи ордеру на приватизацію кімнати в гуртожитку.

«Після прийняття у лютому 2011 року Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» надання житла громадянам майже припинилося, оскільки цим законом, ст.40, забудовники були звільнені від передачі частки збудованого житла місцевим органам влади для забезпечення ним черговиків», – повідомляється у відповіді на запит.

У списку очікування перебувають:

478 сімей/одиноких громадян за категорією «Колишні працівники міліції» (першочергова категорія);

11 – мешканці ветхих будинків (першочергова категорія);

46 – з числа працівників прокуратури (категорія обліку на загальних підставах, до 15 липня 2015 року була першочергова категорія);

3 – з числа прокурорів-слідчих при переводі в іншу місцевість (категорія обліку на загальних підставах, до 15 липня 2015 року була першочергова категорія);

8 – з числа суддів (категорія обліку на загальних підставах, при зарахуванні на квартирний облік мали право на позачергове отримання житла).

Також в РДА пояснили, що учасники АТО мають право на зарахування на першочергове отримання житла, якщо визнаються такими, що потребують поліпшення житлових умов, а сім’ї загиблих АТО-вців обліковуються на позачергове отримання житла.

Як повідомляв «Ні корупції!», на наш запит у департаменті будівництва та житлового забезпечення КМДА відмовилися назвати осіб, які отримали право користуватися службовими квартирами КП «Спецжитлофонд».

На сьогодні КП «Спецжитлофонд» утримує 17 квартир, що належать до числа службових.

Найменшу житлову площу з переліку цих квартир має службова квартира по вул. Нижньоюрківській, 4 – 12,3 кв м, а найбільшу – 104,8 кв м – має службова квартира за адресою вул. Маршала Тухачевського, 44.