На Черкащині не дали «збити» з держпідприємства понад 20 мільйонів гривень

Суд молоток 1

У справі про банкрутство черкаського державного підприємства, яку було порушено наприкінці 2015 року господарським судом Черкаської області, низкою суб’єктів було пред’явлено кредиторські вимоги до боржника з метою включення їх до реєстру кредиторів.

«Реалізуючи конституційну функцію представництва інтересів держави в суді, прокуратурою області здійснено вступ і участь у судовій справі про банкрутство державного підприємства, яке має стратегічне значення для економіки та безпеки держави та є зберігачем запасів державного резерву.
Оскільки прокуратурою області в ході вивчення матеріалів справи встановлено безпідставність грошових вимог приватних структур на загальну суму 20,9 млн. грн., прокурором висловлено та підтримано принципову позицію з метою запобігання задоволенню заяв про визнання цих вимог», - повідомила у коментарі «Ні корупції!» Світлана Андрійченко, прес-секретар прокуратури Черкаської області.

Днями ухвалою господарського суду Черкаської області було відмовлено юридичним особам приватного права та фізичній особі-підприємцю у визнанні їхніх грошових вимог на вищевказану суму та включенні їх до реєстру кредиторів боржника, що відповідає державним інтересам.

Як повідомили "Ні корупції!" у прокуратурі області, на захист прав громадян та інтересів держави у минулому році  прокурори скерували до судів позовів на суму 94,2 млн. грн. Переважна більшість позовів (80%) була пред’явлена прокурорами на захист інтересів держави.

В інтересах громадян пред’явлено 47 заяв про погашення заборгованості із виплати заробітної плати на загальну суму 431 тис. грн.  Задоволено 384 позови на загальну суму майже 51,4 млн. грн. (більше 2 млн. грн. складають кошти, які підлягають стягненню до бюджету).

На виконання судових рішень 2015 року реально стягнуто коштів та повернуто майна на загальну суму близько 44 млн. грн., що становить 90,5 % від суми за судовими рішеннями, що перебувають на виконанні.

У поточному році до судів вже пред’явлено 26 позовних заяв на загальну суму 1,1 млн.грн.