ФОТО
| |

На Черкащині не дали «збити» з держпідприємства понад 20 мільйонів гривень

Суд молоток 1

У справі про банкрутство черкаського державного підприємства, яку було порушено наприкінці 2015 року господарським судом Черкаської області, низкою суб’єктів було пред’явлено кредиторські вимоги до боржника з метою включення їх до реєстру кредиторів.

«Реалізуючи конституційну функцію представництва інтересів держави в суді, прокуратурою області здійснено вступ і участь у судовій справі про банкрутство державного підприємства, яке має стратегічне значення для економіки та безпеки держави та є зберігачем запасів державного резерву.
Оскільки прокуратурою області в ході вивчення матеріалів справи встановлено безпідставність грошових вимог приватних структур на загальну суму 20,9 млн. грн., прокурором висловлено та підтримано принципову позицію з метою запобігання задоволенню заяв про визнання цих вимог», – повідомила у коментарі «Ні корупції!» Світлана Андрійченко, прес-секретар прокуратури Черкаської області.

Днями ухвалою господарського суду Черкаської області було відмовлено юридичним особам приватного права та фізичній особі-підприємцю у визнанні їхніх грошових вимог на вищевказану суму та включенні їх до реєстру кредиторів боржника, що відповідає державним інтересам.

Як повідомили “Ні корупції!” у прокуратурі області, на захист прав громадян та інтересів держави у минулому році  прокурори скерували до судів позовів на суму 94,2 млн. грн. Переважна більшість позовів (80%) була пред’явлена прокурорами на захист інтересів держави.

В інтересах громадян пред’явлено 47 заяв про погашення заборгованості із виплати заробітної плати на загальну суму 431 тис. грн.  Задоволено 384 позови на загальну суму майже 51,4 млн. грн. (більше 2 млн. грн. складають кошти, які підлягають стягненню до бюджету).

На виконання судових рішень 2015 року реально стягнуто коштів та повернуто майна на загальну суму близько 44 млн. грн., що становить 90,5 % від суми за судовими рішеннями, що перебувають на виконанні.

У поточному році до судів вже пред’явлено 26 позовних заяв на загальну суму 1,1 млн.грн.

 

Доданий до: Корупція в цифрах, Корупція в Черкасах, Новини, Україна
Теги: ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії