Хірург «попався» на хабарі в 900 доларів за надання інвалідності АТОшнику

1ooНа Вінниччині затримано лікаря, який вимагав та отримав неправомірну вигоду у пораненого учасника АТО.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Вінницької області.

Так, прокуратурою Вінницької області спільно з співробітниками УСБУ у Вінницькій області та внутрішньою безпекою Головного Управління Національної поліції у Вінницькій області затримано в порядку ст. 208 КПК України хірурга одного із медичних закладів м. Вінниці за фактом вимагання та отримання неправомірної вигоди у розмірі 900 $ США від учасника АТО за надання йому третьої групи інвалідності за поранення під час бойових дій.

На даний час медику оголошено про підозру за попередньою кваліфікацією ч. 3 ст. 368 КК України, йому вручено клопотання про ініціювання обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою.

Проведено ряд обшуків та перевіряється причетність працівників МСЕКу м. Вінниці до вчинення зазначеного кримінального правопорушення. Досудове розслідування триває.

Як повідомляв «Ні корупції!», на Житомирщині експерти-медики наживалися на хабарах, вимагаючи їх у інвалідів.

Посадовці систематично одержували хабарі від інвалідів за видачу висновків про продовження, зміну або присвоєння групи інвалідності. Вартість цих “послуг” коливалася залежно від платоспроможності громадян – у середньому від однієї до трьох тисяч гривень.
Співробітники спецслужби задокументували декілька десятків випадків одержання здирниками неправомірної вигоди. За попередньою інформацією, щомісяця вони заробляли на видачі висновків про інвалідність до 40 тисяч гривень.