Система е-декларування стартує 15 серпня 2016 року

13434833_1074654485927808_4599010575503079772_nНаціональне агентство з питань запобігання корупції вирішило запустити електронну систему подання та оприлюднення декларацій держслужбовців в 00 годин 00 хвилин 15 серпня.

На засіданні Національного агентства з питань запобігання корупції затвердили рішення про остаточну дату початку роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Про це повідомляє відомство на своїй офіційній сторінці у Фейсбук.

Крім цього, також були затверджені рішення і визначений порядок функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, порядок формування, ведення та оприлюднення інформації, форму декларації, форму повідомлення про суттєві зміни в майновому стані декларанта, технічні вимоги до заповнення полів форми декларації та форми повідомлення. Всі нормативні документи найближчим часом будуть передані в Міністерство юстиції України на реєстрацію.

«Я хочу подякувати нашим партнерам – експертам, усім працівникам НАЗК за напружену роботу. Сьогодні справді історичний день», - зазначив член НАЗК Руслан Радецький, який за розподілом обов’язків несе відповідальність за запуск системи електронного декларування.

У відповідності до рішення НАЗК, система е-декларування почне працювати в 00 годин 00 хвилин 15 серпня 2016 року.

Починаючи з моменту запуску, першими - протягом 60 днів, декларації мають подати особи, які згідно зі статтею 50 Закону України «Про запобігання корупції» займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

Це біля 50 тисяч високопосадовців – починаючи від Президента, глави Уряду, народних депутатів, міністрів і закінчуючи керівниками департаментів виконавчих органів влади. Всі інші державні службовці почнуть заповнювати електронні декларації вже з 1 січня 2017 року.

У відповідності до прийнятих рішень, кожен декларант пройде електронну ідентифікацію за допомогою електронного цифрового підпису або BankID та матиме свій персональний електронний «кабінет» на сайті НАЗК.

Декларації будуть подаватися через сайт НАЗК шляхом заповнення відповідних форм та в порядку, встановленому Законом України «Про запобігання корупції». Перевірка декларацій покладена на Департамент фінансового контролю та моніторингу способу життя.

Як повідомляв «Ні корупції!», раніше дату запуску системи електронного декларування озвучила перша заступниця міністра юстиції Наталія Севостьянова.

«Прем’єр-міністр встановив крайній термін – це 15 серпня для запуску системи електронного декларування (…) Фізично ця система вже готова, зараз триває робота, щоб забезпечити захист інформації, яка буде знаходитися в цьому реєстрі на серверах», – повідомила заступниця міністра.