КСУ повернеться до закону про люстрацію 14 червня

ЗаписатиУ п'ятницю, 10 травня, судді Конституційного Суду України не змогли прийняти рішення щодо закону про очищення влади.

Конституційний суд продовжить обговорювати положення закону про очищення влади, який передбачає люстрацію високопосадовців режиму екс-президента Віктора Януковича, у вівторок, 14 червня, повідомляє «ДТ».

«У вівторок, 14 червня 2016 року, о 10:00 розпочнеться засідання КСУ, на якому буде продовжено обговорення питання про форму розгляду справи за конституційним поданням Верховного суду україни щодо відповідності Конституції України (конституційності) абзацу першого частини третьої статті 4 закону України "Про очищення влади», – сказано в проекті порядку денного пленарних засідань і засідань КСУ, опублікованому на офіційному сайті суду.

Раніше КСУ переніс розгляд закону про люстрацію, оскільки частина суддів відмовилася підтримувати рішення про визнання положень закону про очищення влади неконституційними.

За словами одного з джерел, у п'ятницю судді мали підготувати мотивувальну частину рішення, тоді як резолютивна частина вже була складена.

Крім того, у нарадчій кімнаті відбувся скандал між суддями через те, що резолютивна частина рішення була опублікована в ЗМІ.

Троє з десяти суддів, у тому числі голова КСУ Юрій Баулін, відмовилися підтримувати рішення про скасування результатів люстрації. «Це закрита інформація, тому що це все в нарадчій кімнаті відбувається. Може бути й те, що нас з вами обманюють, щоб приховати реальні рішення», – попередив співрозмовник «ДТ».

Генеральний прокурор України Юрій Луценко прокоментував можливе скасування суддями Конституційного Суду України Закону України «Про очищення влади».

«Люди, які фабрикували справи проти Євромайдану, ті, хто замішаний у переслідуванні опозиції часів Януковича, не мають морального права і не повинні мати юридичної можливості залишатись або відновлюватись на своїх посадах. Якщо Конституційний суд піде проти волі народу України – це стане початком кінця цього складу суддів», - наголосив Юрій Луценко.

Також, за словами Генерального прокурора України, у випадку скасування закону про люстрацію він буде звертатися до народних депутатів партії, фракцію якої очолював, з пропозицією прийняти новий закон «Про безумовне очищення влади». «Причому в новому законі база тих, хто підлягає перевірці, має бути розширена, а критерії повинні стати ще більш жорсткими», - акцентував він.

Як повідомляв «Ні корупції!», Конституційний суд України має намір скасувати люстрацію посадовців, які працювали на керівних посадах за часів екс-президента Віктора Януковича.