ФОТО
| |

Справу Труханова по російському громадянству передали Міграційній службі

Розслідування справи про подвійне громадянство міського голови Одеси Геннадія Труханова – компетенція Державної міграційної служби (ДМС) України.
Про це повідомив голова Служби безпеки України Василь Грицак під час візиту в Одесу, відповідаючи на запитання журналістів.

gennadiy-truhanov

Геннадій Труханов. Фото з відкритих джерел

Так, зокрема, голова відомства розповів, що місцеве СБУ провело необхідний об’єм роботи з перевірки інформації щодо наявності в мера Одеси подвійного громадянства. За словами Грицака, були зібрані матеріали як із відкритих, так і з закритих джерел.

Крім того, був опитаний і сам Геннадій Труханов. Голова СБУ зазначив, що усі матеріали з цього приводу надіслані до Державної міграційної служби, в компетенції якої й перебуває вирішення цього питання.

Як повідомляв раніше “Ні корупції!”, хоча в Україні й заборонено законом подвійне громадянство, санкції за це правопорушення незначні. В офіційній відповіді ДМС пояснили, що набуття громадянином України іноземного громадянства не тягне за собою ані адміністративної, ані кримінальної відповідальності. Однак добровільне набуття громадянства іншої держави є підставою для втрати українського громадянства.

21

Вперше інформація про наявність російського паспорта у Геннадія Труханова з’явилась під час виборів мера у 2014 році. Тоді були поширені копії довідок, у яких Геннадій Труханов значився резидентом РФ з місцем реєстрації місто Буйнакськ (Дагестан).

У свою чергу Труханов категорично заперечив наявність російського паспорта, поширивши довідку з Консульства Російської Федерації. Пізніше, вже у 2016 році в розпал так званого офшорного скандалу журналісти «Слідство. Інфо» «розкопали» російську прописку одеського мера вже під Москвою.

Саме на цю адресу начебто й зареєстровані труханівські офшори. З проханням перевірити цю інформацію до СБУ звернувся колишній конкурент Труханова в мерському змаганні, депутат Одеської міської ради Олександр Боровік.

Як повідомляв «Ні корупції», окрім Служби безпеки України, справу мера Одеси розслідує також НАБУ, про що заявив нещодавно голова відомства Артем Ситник.

 

Доданий до: Корупція в Одесі, Новини, Україна
Теги: , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії