Справу Труханова по російському громадянству передали Міграційній службі

Розслідування справи про подвійне громадянство міського голови Одеси Геннадія Труханова – компетенція Державної міграційної служби (ДМС) України.
Про це повідомив голова Служби безпеки України Василь Грицак під час візиту в Одесу, відповідаючи на запитання журналістів.

gennadiy-truhanov

Геннадій Труханов. Фото з відкритих джерел

Так, зокрема, голова відомства розповів, що місцеве СБУ провело необхідний об’єм роботи з перевірки інформації щодо наявності в мера Одеси подвійного громадянства. За словами Грицака, були зібрані матеріали як із відкритих, так і з закритих джерел.

Крім того, був опитаний і сам Геннадій Труханов. Голова СБУ зазначив, що усі матеріали з цього приводу надіслані до Державної міграційної служби, в компетенції якої й перебуває вирішення цього питання.

Як повідомляв раніше "Ні корупції!", хоча в Україні й заборонено законом подвійне громадянство, санкції за це правопорушення незначні. В офіційній відповіді ДМС пояснили, що набуття громадянином України іноземного громадянства не тягне за собою ані адміністративної, ані кримінальної відповідальності. Однак добровільне набуття громадянства іншої держави є підставою для втрати українського громадянства.

21

Вперше інформація про наявність російського паспорта у Геннадія Труханова з’явилась під час виборів мера у 2014 році. Тоді були поширені копії довідок, у яких Геннадій Труханов значився резидентом РФ з місцем реєстрації місто Буйнакськ (Дагестан).

У свою чергу Труханов категорично заперечив наявність російського паспорта, поширивши довідку з Консульства Російської Федерації. Пізніше, вже у 2016 році в розпал так званого офшорного скандалу журналісти «Слідство. Інфо» «розкопали» російську прописку одеського мера вже під Москвою.

Саме на цю адресу начебто й зареєстровані труханівські офшори. З проханням перевірити цю інформацію до СБУ звернувся колишній конкурент Труханова в мерському змаганні, депутат Одеської міської ради Олександр Боровік.

Як повідомляв «Ні корупції», окрім Служби безпеки України, справу мера Одеси розслідує також НАБУ, про що заявив нещодавно голова відомства Артем Ситник.