На Кіровоградщині і Вінничині затримані посадовці-хабарники

ЗаписатиНа Кіровоградщині завідувач сектору державної реєстрації однієї з районних адміністрацій області вимагав 7,5 тисяч гривень неправомірної вигоди, а на Вінниччині начальник фінансового управління – понад 15.

Про це повідомляє Департамент захисту економіки Національної поліції України.

У Кіровоградській області оперативники УЗЕ та слідства Нацполіції затримали 49-річного завідувача сектору РДА в службовому кабінеті під час одержання ним частини неправомірної вигоди. У чиновника вилучили 2,5 тисяч гривень.

До Управління захисту економіки (УЗЕ) у Кіровоградській області ДЗЕ Нацполіції звернувся місцевий фермер. Він повідомив, що завідувач сектору державної реєстрації однієї з районних адміністрацій області вимагає у нього гроші.

Співробітники УЗЕ встановили, що посадовець вимагав 7,5 тисяч гривень хабара за внесення відомостей до бази даних та надання відповідного витягу про реєстрацію права власності на земельну ділянку.
PM564image002На Вінниччині начальник фінансового управління районної державної адміністрації вимагала від свого підлеглого понад 15 тисяч гривень. За вказану суму коштів вона пообіцяла не повідомляти правоохоронні органи про виявлену нестачу комп’ютерної техніки, що рахується на балансі її управління. 53-річну начальницю відділу також затримали за місцем роботи. У неї вилучили 3,2 тисяч гривень, які вона отримала від свого підлеглого.

PM939image003
Всього ж посадовець з Кіровоградської області одержав 7,5 тисяч гривень хабара, а у Вінницькій області – 15,2 тисяч.

Слідчими управліннями поліції відкриті кримінальні провадження за ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України. Затриманим загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5-ти до 10-ти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років, з конфіскацією майна.

Як повідомляв «Ні корупції!», на Київщині голові РДА допомагав брати хабарі начальник юрвідділу.