ЄС відклав рішення щодо безвізового режиму для українців

74_mainКраїни ЄС відклали схвалення рішення щодо надання безвізового режиму для України, Грузії та Косово до вересня.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на The Wall Street Journal.

Як зазначає видання, Комітет постійних представників країн ЄС на своєму засіданні в середу не зміг дійти одностайної згоди щодо цього питання. Згідно з джерелами, надання безвізового режиму гальмує Німеччина, яка висловлює занепокоєння щодо грузинських організованих злочинних угруповань.

Зокрема, в середу Берлін попросив Єврокомісію представити доповідь щодо присутності грузинських злочинців у країнах ЄС. Водночас Італія та Франція закликають дочекатися схвалення загального механізму призупинення безвізового режиму.

За словами дипломатів, є також країни, які не хочуть приймати рішення щодо безвізового режиму для України, Грузії та Косово до того, поки не буде розглянуто запровадження безвізового режиму для Туреччини.

Нагадаємо, 20 квітня Єврокомісія поінформувала, що запропонувала Європарламенту і Раді ЄС скасувати візи для громадян України. Ця пропозиція є наслідком позитивної оцінки, наданої Єврокомісією у грудні минулого року, в якій, зокрема, підтверджено, що Україна виконала всі критерії за

Планом дій щодо візової лібералізації. 20 травня голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський заявив, що запровадження ЄС безвізового режиму для України, рішення про яке повинен прийняти Європарламент, йде за планом, а інформації про затримки немає.

Як повідомляв «Ні корупції!», 15 березня Верховна Рада ухвалила останній «безвізовий закон» про електронне декларування.

Система електронного декларування запрацює з середини серпня.