Антикорупційне агентство офіційно запрацює у липні

122Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) офіційно почне роботу на початку липня.

Про це відомство повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук.

«Повідомляємо, що запуск роботи НАЗК відбудеться на початку липня цього року після проведення конкурсу на заміщення вакантних посад. У відповідності до законодавства, держаний орган може почати офіційно працювати лише в тому випадку, коли сформовано 30% штату. На даний момент НАЗК укомплектований лише на 20%», - йдеться у повідомленні Агенства.

НАЗК є центральним органом виконавчої влади України зі спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалізацію державної антикорупційної політики. Згідно із Законом України «Про запобігання корупції» НАЗК є відповідальним за координацію розробки та виконання державними органами антикорупційних програм, забезпечення дотримання публічними службовцями законодавства щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, правил етичної поведінки, здійснення заходів фінансового контролю тощо, утворено Урядом 18 березня 2015 року (постанова Кабінету Міністрів України № 118).

Як повідомляв «Ні корупції!», 28 березня Агентство із запобігання корупції очолила Наталія Корчак. Її заступником став Руслан Радецький.

16 березня комісія з обрання членів Національного агентства з питань запобігання корупції змогла обрати необхідну кількість співробітників і отримала, таким чином, можливість розпочати роботу. Раніше голосування в комісії було заблоковане через розбіжності її членів щодо можливості призначення кандидата від РПР Руслана Рябошапки.