У Кіровограді хочуть давати АТОшникам замість землі гроші

pokupkaКіровоградські депутати пропонують парламенту виплачувати учасникам АТО грошові компенсації за неотриманні земельні ділянки.

З відповідною пропозицією депутати Кірвоградської міської ради (КМР) планують звернутися до Верховної Ради України і вже підготували проект рішення.

Про це повідомляє «Точка доступу», посилаючись на результати засідання земельної комісії КМР.

Голова земельної комісії КМР Юрій Деркаченко представив учасникам засідання проект звернення до Верховної Ради щодо порядку надання земельних ділянок учасникам АТО.

За словами депутата, в Україні вже кілька міських рад звернулись до народних депутатів з пропозицією впровадити грошові компенсації учасникам бойових дій за неотримання ними з об'єктивних причин земельних ділянок. Така необхідність виникла через недостатню кількість землі на території міста. Тому депутати міської ради хочуть запропонувати, щоб держава компенсувала військовим вартість ділянок, які ті не отримують.

«Земельних ділянок майже не залишилось, а черга постійно збільшується. Крім того, багато військовослужбовців не мають коштів для будівництва, тому продаютю свою землю. А так держава буде компенсовувати кошти згідно експертної оцінки вартості землі», – зазначив Юрій Деркаченко.

Через те, що такі рішення не входять до повноважень депутатів міської ради, вони вирішили звернутися до ВРУ.

Члени земельної комісії підтримали цей проект рішення, його винесуть на розгляд сесії.

Як повідомляв «Ні корупції!", бійцям АТО не вистачило землі у Горенці, що на Київщині, бо її розібрали депутати.