Freedom House починає нову програму підтримки незалежних медіа

ЛОГО-ФХFreedom House запрошує подавати заявки на грант у рамках однорічної програми фінансування розвитку спроможності та технічної допомоги незалежним медіа.

Гранти будуть надаватись інноваційним медіа-ініціативам, які висвітлюють проблеми підзвітності та прозорості владних інституцій по всій Україні, а також взаємодію влади та суспільства.

У рамках цієї програми переможцям конкурсу також буде надана необхідна технічна підтримка відповідно до потреб, спрямованих на зміцнення організаційної спроможності та управлінського потенціалу медіа.

Для надання гранту на суму до 23,000 доларів США Freedom House обере до 4 (чотирьох) медіа-організацій чи ініціатив, які:

а) націлені на висвітлення питань соціального, політичного чи економічного розвитку в Україні, зокрема, на висвітлення явищ корупції, проблем захисту прав людини чи притягення до відповідальності за їх порушення;

б) продемонстрували здатність донести до пересічних громадян зрозумілу і неупереджену інформацію та аналітичні дані;

в) продемонстрували творчий підхід та вміння швидко реагувати на соціальні, політичні та економічні зміни в Україні.

Freedom House планує підтримувати друковане ЗМІ, онлайн-видання, радіо, та/або інший формат медіа-ініціатив, а також планує сприяти тим заявникам, що прагнуть розширити власну аудиторію та вплив завдяки співпраці з Freedom House, та іншим українським виданням чи громадським організаціям.

Програма фінансової та технічної підтримки медіа має подвійну мету:

a) фінансово підтримати медіа-ініціативи та організації, що прагнуть більшої прозорості та підзвітності в урядуванні та суспільному житті за рахунок опублікування історій та репортажів про економічні, соціальні, культурні та політичні питання і  проблеми;

б)  надати необхідну технічну підтримку та допомогу новим медіа чи/та медіа-ініціативам, в управлінні яких немає професійних медіа-менеджерів.

Учасникам цього конкурсу надається повна свобода при розробці плану проекту, проте варто враховувати, що оцінювання заявок буде відбуватися за такими критеріями:

  • Інноваційність — чи пропонує учасник інноваційні підходи, включно з використанням сучасних технологій, для розповсюдження свого контенту, залучення громадськості чи висвітлення питань, що становлять суспільний інтерес?
  • Партнерство та залучення — чи має учасник конкурсу досвід чи план розробки стратегічного партнерства зі ЗМІ, громадськими організаціями, правозахисниками чи органами державної влади?
  • Редакційна політика – чи є в заявника чітка редакційна політика або підхід, що визначає прозорість та служіння суспільству як пріоритет для діяльності?
  • Цільова аудиторія — чи орієнтований учасник конкурсу на регіональну або місцеву аудиторію, а також чи має він чітке розуміння того, якою є його поточна та бажана цільова аудиторія, і як залучити цю аудиторію та як задовольнити її потреби?
  • Толерантність та права людини — чи враховує учасник конкурсу те, як національність, раса, мова, ґендер, ґендерна ідентичність та сексуальна орієнтація висвітлюються у ЗМІ, а також чи пропонує він стратегії підтримки інклюзивності та  боротьби з дискримінацією?
  • Організаційна спроможність та розвиток — чи має учасник конкурсу чітке розуміння сфер, у яких необхідна підтримка організаційного розвитку у короткостроковій і середньостроковій перспективах, а також чи готовий заявник працювати з Freedom House над розвитком своїх організаційних спроможностей?

Заявники мають продемонструвати розуміння власних основних організаційних слабкостей та бажання виправити їх за підтримки Freedom House.

Пріоритет буде надаватися регіональним чи місцевим медіа-організаціям або ініціативам, а також таким, що направлені на висвітлення питань місцевого чи регіонального соціального, політичного чи економічного розвитку, які наразі мало представлені у медіа середовищі.

Успішними кандидатами для отримання гранту будуть вважатися такі, що націлені на створення якісного інформаційного продукту в рамках цієї програми.

Медіа-партнери отримають однорічну фінансову та технічну підтримку.

Хто має право на участь

Право на участь у цій програмі мають лише некомерційні організації, об’єднання, ініціативи та фонди, що є офіційно зареєстрованими та працюють в Україні.

Фізичні особи і державні чи квазі-державні органи або комерційні установи не мають права на отримання фінансування.

Інформація про грант

Freedom House планує розпочати фінансування проектів на початку липня 2016 року. Бюджет проектів не повинен перевищувати суму, еквівалентну 23,000 доларів США. Розподіл коштів  відбудеться після конкурсу та підписання угоди між обраними медіа-партнерами та Freedom House. Більшість заходів у рамках проектів має проводитися в Україні.

Кінцевий термін подання заявок

Заявки мають бути надіслані до Freedom House не пізніше 17:00 (за східним стандартним часом) 30 червня 2016 року. Онлайн-форма для подання заявок буде відкрита з 13 червня (понеділок) до 1 липня (п'ятниця) 2016 року. Доступ до форми можна отримати за посиланням.

Заявки мають бути подані українською, російською або англійською мовою з використанням форми заявки, форми бюджету та плану-графіку реалізації проекту.

Заявки мають бути подані в електронному вигляді через онлайн-систему. Бюджети проекту мають бути завантажені в онлайн-систему у форматі Excel до кінцевої дати.

Заявки, що є неповними, або такі, що мають короткі та нечіткі відповіді на поставлені запитання, не будуть включені до конкурсу на отримання фінансової підтримки.

Запитання можна надсилати лише в електронному вигляді на адресу електронної пошти Freedom House: ukraine@freedomhouse.org до 1 липня 2016 року, 17:00 (за східним стандартним часом).

Для отримання докладнішої інформації про Freedom House, зайдіть на сайт.

Реалізація цієї програми стала можливою завдяки підтримці Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія. Для отримання докладнішої інформації про Міністерство закордонних справ Королівства Норвегія, зайдіть на сайт.