Під Вищим адмінсудом протестуватимуть проти третього терміну голови Черкаського суду

Тричі Голова суду Володимир Бабенко

Тричі Голова суду Володимир Бабенко

Активісти Реанімаційного пакету реформ закликають громадян пікетувати Вищий адміністративний суд 9 червня о 9.45. У цей день суд продовжить розглядати справу за позовом судді Апеляційного суду Черкаської області Сергія Бондаренка, у якій той оскаржує обрання головою суду Володимира Бабенка третій раз поспіль. 

Суддя переконаний, що обрання головою суду одного і того ж самого суддю втретє поспіль порушує норми закону "Про судоустрій і статус суддів".

"З часу першого обіймання цієї посади суддею Володимиром Бабенком існували обмеження щодо заняття адміністративної посади двома строками. Також усі редакції вказаного закону містили норми щодо єдиного статусу судді, сутність якого зводиться до рівності всіх суддів. А таким рішенням збори суддів фактично визначили, що єдиний з усіх суддів апеляційного суду Черкаської області Володимир Бабенко має більше прав, ніж інші судді, а саме - обіймати адміністративну посаду, більш ніж два строки поспіль", - пише суддя у своїй касаційній скарзі.

Суддя також вказує на низку порушень, які відбулись під час зборів суддів апеляційного суду та під час розгляду справи у попередніх інстанціях.

Адвокат судді та юрист Автомайдану Роман Маселко вважає, що ця справа аналогічна рішенню Конституційного суду про третій термін для президента Леоніда Кучми.


"У цьому випадку так само судді застосовують ту саму логіку. Ми пригадуємо, до чого призвело рішення Конституційного суду - до тотальної кризи довіри до судів, а також розуміння того, що суди почали виконувати забаганки влади. Тому надзвичайно важливо подивитись через 10 - 12 років, чи змінився підхід чи ні", - каже "Ні корупції!" Роман Маселко.

"Якщо користуватись і законом, і Конституцією, принципом верховенства права, то тут рішення однозначне - не може одна і та сама людина тричі поспіль обратись головою суду. Тому суд має задовольнити позов судді Сергія Бондаренка", - додає адвокат.

Він зауважує, що рішення Вищого адміністративного суду матиме вплив виключно на Апеляційний суд Черкаської області, оскільки в інших судах, де голови судів обрані на третій термін, рішення не оскаржувались.

"Це рішення буде мати більше моральний характер. Тобто, судді в Апеляційному суді Черкащини можуть поставити питання перевиборів голови суду, виходячи із бажання показати, що судді намагаються щось робити для того, щоб відновити довіру до судової влади. Але все залежить від бажань самих суддів. Якщо не буде такого бажання, то нічого не зміниться. Але воно дасть потужний сигнал про те, що та ситуація не відповідала Конституції і дасть можливість почати заново процеси, а також покаже, що Вищий адміністративний суд може приймати рішення, керуючись не збоченим трактуванням, яке їм потрібне, а Конституцією, верховенством права", - каже Роман Маселко.

"Ми не вимагаємо незаконних рішень, ми вимагаємо правосудних, конституційних, відповідно до принципів, які прийняті усім світом - принципами верховенства права й справедливості", - додає він.

Адвокат не сприймає аргументи захисту Апеляційного суду Черкаської області, що якщо рішення попередньої судової інстанції приймались упередженим судом, то усунення необ'єктивності мало бути через механізм відводу судді.

"Сергій Бондаренко доводить, що якраз його право було порушено. Тобто, йому незаконно відмовили у відводі судді. Представники апеляційного суду стверджують, що неважливо, хто його розглядав, а важливо, яке рішення. Якщо воно не відповідає нормам матеріального права, то значить його треба лишати в силі. Це абсурд, тому що ключове те, що до суду має бути довіра", - каже Роман Маселко.

Судове засідання має відбутися об 11 годині за участі судді Юрія Черпака за адресою вул. Московська, 8, корпус 5. Номер справи К/800/44630/15.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що суддя Апеляційного суду Черкаської області Сергій Бонадаренко зазнавав систематичного тиску та втручання в його роботу як судді після того, як він відмовився приймати неправомірне судове рішення на вимогу Володимира Бабенка.

Раніше Київський апеляційний господарський суд скасував мирову угоду, якою комунальне приміщення Апеляційного суду Черкаської області площею 3 616 кв. м. відчужувалось на користь ТОВ “ЧеркасизалізобетонБуд” за 89,5 тисяч гривень.

Також раніше повідомлялось, що Апеляційний суд Черкаської області не надав “Ні корупції!” копію декларації про доходи голови суду Володимира Бабенка.