У ГПУ хочуть «заочно» засудити посадовців, які розтратили майже 200 мільйонів

gpzku-546_2Генеральною прокуратурою України до Печерського районного суду м. Києва внесено обвинувальний акт та клопотання про здійснення спеціального судового провадження щодо колишніх голови правління ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» та його заступника, які очолювали підприємство за часів президентства В. Януковича.

Таким чином, управлінням з розслідування особливо важливих справ та управлінням процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих завершено повне та всебічне досудове розслідування, за результатами якого колишнім керівникам державного підприємства висунуто обвинувачення у розтраті коштів корпорації на суму більше 177 млн грн.

Про це повідомляє Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Зібраними доказами встановлено, що зазначені посадовці спільно з керівником страхової компанії, з метою розтрати коштів уклали фіктивний договір страхування зернових, за умовами якого на рахунки страхової компанії безпідставно перераховано кошти на вказану суму.

Як повідомлялося раніше, підозрювані ухилились від слідства та суду, у зв’язку з чим були оголошені у міжнародний розшук. Завдяки змінам до законодавства Генеральною прокуратурою України забезпечено притягнення вказаних осіб до кримінальної відповідальності шляхом застосування процедури спеціального досудового розслідування та спеціального судового провадження.

Під час слідства з метою забезпечення відшкодування збитків накладено арешт на нерухоме та рухоме майно колишніх високопосадовців, корпоративні права у статутних капіталах підприємств. Окрім того, ПАТ «ДПЗКУ» до обвинувачених заявлено цивільний позов на суму завданих збитків.

Додамо, що «заочне засудження» - це процедура спеціального судового провадження, яка передбачає можливість розгляду обвинувального акту за відсутності обвинувачених, захист прав та інтересів яких здійснюється захисниками.

За вчинення зазначених злочинів передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Як повідомляв «Ні корупції!», ГПУ оголосила в розшук екс-керівників ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» ще на початку минулого року.

177 млн. грн., які вкрали керівники, були отримані корпорацією згідно з кредитним договором від Експортно-імпортного банку Китаю під державні гарантії для фінансування проектів у галузі сільського господарства.

Також «Ні корупції!» повідомляв, що ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація» за останні дев’ять місяців 2014 року розтратила 100 мільйонів доларів, про що повідомили у профільному міністерстві.