ФОТО
| |

У ГПУ хочуть «заочно» засудити посадовців, які розтратили майже 200 мільйонів

gpzku-546_2Генеральною прокуратурою України до Печерського районного суду м. Києва внесено обвинувальний акт та клопотання про здійснення спеціального судового провадження щодо колишніх голови правління ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» та його заступника, які очолювали підприємство за часів президентства В. Януковича.

Таким чином, управлінням з розслідування особливо важливих справ та управлінням процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих завершено повне та всебічне досудове розслідування, за результатами якого колишнім керівникам державного підприємства висунуто обвинувачення у розтраті коштів корпорації на суму більше 177 млн грн.

Про це повідомляє Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Зібраними доказами встановлено, що зазначені посадовці спільно з керівником страхової компанії, з метою розтрати коштів уклали фіктивний договір страхування зернових, за умовами якого на рахунки страхової компанії безпідставно перераховано кошти на вказану суму.

Як повідомлялося раніше, підозрювані ухилились від слідства та суду, у зв’язку з чим були оголошені у міжнародний розшук. Завдяки змінам до законодавства Генеральною прокуратурою України забезпечено притягнення вказаних осіб до кримінальної відповідальності шляхом застосування процедури спеціального досудового розслідування та спеціального судового провадження.

Під час слідства з метою забезпечення відшкодування збитків накладено арешт на нерухоме та рухоме майно колишніх високопосадовців, корпоративні права у статутних капіталах підприємств. Окрім того, ПАТ «ДПЗКУ» до обвинувачених заявлено цивільний позов на суму завданих збитків.

Додамо, що «заочне засудження» – це процедура спеціального судового провадження, яка передбачає можливість розгляду обвинувального акту за відсутності обвинувачених, захист прав та інтересів яких здійснюється захисниками.

За вчинення зазначених злочинів передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Як повідомляв «Ні корупції!», ГПУ оголосила в розшук екс-керівників ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» ще на початку минулого року.

177 млн. грн., які вкрали керівники, були отримані корпорацією згідно з кредитним договором від Експортно-імпортного банку Китаю під державні гарантії для фінансування проектів у галузі сільського господарства.

Також «Ні корупції!» повідомляв, що ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація» за останні дев’ять місяців 2014 року розтратила 100 мільйонів доларів, про що повідомили у профільному міністерстві.

Доданий до: Корупція в Києві, Новини, Україна
Теги: ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії