Система електронного декларування запрацює з середини серпня

384550146__1__500x317Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив Національному агентству із запобігання корупції запустити систему електронного декларування доходів чиновників до середини 15 серпня.

Про це повідомила перша заступниця міністра юстиції Наталія Севостьянова, інформує «DW».

За її словами, дана система вже готова до роботи, однак спеціалісти ще працюють над питаннями безпеки даних.

«Прем'єр-міністр встановив крайній термін - це 15 серпня для запуску системи електронного декларування (...) Фізично ця система вже готова, зараз триває робота, щоб забезпечити захист інформації, яка буде знаходитися в цьому реєстрі на серверах», - повідомила заступниця міністра.

Севостьянова зазначила, що із 6 до 10 червня в мін'юсті відбудеться засідання міжвідомчої робочої групи для обговорення запуску системи електронного декларування.

Як повідомляв «Ні корупції!», у середині березня Верховна Рада ухвалила останній «безвізовий закон» про електронне декларування. Документ зобов’язує чиновників декларувати майно протягом 60 днів після вступу закону в силу, тобто вже в 2016 році, оскільки закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Даним законом внесено зміни Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідно до яких у статті 172 прім 6 передбачено, що подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Відповідальність за цією статтею за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, стосовно майна або іншого об’єкта декларування, що має вартість, настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 100 до 250 розмірів мінімальної заробітної плати.

Попередній закон від 16 лютого 2016 року про внесення змін до закону України про протидію корупції, що стосується роботи електронної системи надання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або в органах місцевого самоврядування розкритикували у ЄС і наголосили, що він не відповідає антикорупційним зобов’язанням, прийнятим українським керівництвом.