Стати реформатором Порошенку заважають кумівство й корупція – політолог

ссПолітолог Єнського університету та Києво-Могилянської академії Андре Гертель вважає, що хоч Порошенко поки що є найкращим президентом України, його досягнення можуть перекреслити корупція й брак політичної волі, повідомляє «DW».

«Як зазначає чимало західних та українських експертів, Петро Порошенко позиціонує себе як представник нової демократичної післяреволіційної еліти - у своїх діях, виступах. Але те, що ми бачимо нині, - президент загалом задовольняє власні потреби. Він вибудовує власну систему, владу на тісних зв'язках. Багатьох цим дратує, багатьох підтримує, в його оточенні чимало корумпованих людей. Він не зміг відокремити політичні інтереси від бізнесових, що можна було помітити під час скандалу з «панамськими паперами». Так, Порошенко - один з прикладів того, як політика в Україні функціонує за старими правилами. Його оточення отримує суттєву вигоду від його президентства. Саме проти цього виступав Євромайдан, і це те, що Україні треба зробити - розділити політику й бізнес, якщо вона хоче зрештою побороти корупцію», - сказав Андре Гертель і додав:

«Гадаю, що його головна помилка в тому, що, отримавши підтримку Заходу, він не втілив обіцяного, не відповів очікуванням реформаторства. У внутрішній політиці серед головних помилок я би назвав недостатню боротьбу з корупцією, від якої залежить ефективність подолання економічної кризи. Саме корупція заважає приходу до України західних інвесторів і капіталів. Боротьба ж із корупцією означає не лише перестановку людей, як-от призначення нового генпрокурора, а повноцінне реформування системи судочинства».